Seçim kampanyası için soyundu

Seçim kampanyası için soyundu
Seçim kampanyası için soyundu
İspanya'da bulunan Portugalete ilçesinin belediye başkan adayı Yolanda Couceiro Morin, seçim kampanyası için hazırladığı posterde soyunarak şaşırttı.

RADİKAL – İspanya ’nın Bilbao kentinde bulunan Portugalete ilçesinin belediye başkanı olmak isteyen Yolanda Couceiro Morin’in seçim kampanyası kapsamında soyunması tartışma yarattı. Morin’in posterinde “Politikacılar bizi çırılçıplak bıraktı” yazıyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre, ‘Temiz Eller’ hareketinden Morin, posterinin Portugalete sakinlerinin dikkatini çekeceğini ve sol görüşlü partilere bir alternatif oluşturmasına yardımcı olacağına inanıyor. 47 bin kişinin yaşadığı ilçenin şu andaki belediye başkanı Sosyalist Parti’den Mikel Torres.

Morin’in Bask bölgesinde partisinin tek adayı olduğu biliniyor. Başkan adayı, partisinin “İspanyol siyasetini doğrudan temizleme işinin içinde olduğunu” söylüyor.


  http://www.radikal.com.tr/131069413106941

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sui generis - ex nihilo

  şu fotoğrafı ve benzerlerini gördükçe nasıl bir ülkede yaşadığımı daha iyi anlıyorum. siyasetin, eğitimin, kadın sorunlarının, dini yaşamın vs hayatmızdaki yerini daha iyi anlıyorum, daha iyi yorumlayabiliyorum. böyle bir fotoğrafı türkiyede bir siyasetçinin kullanabileceğini düşünemiyorum bile. bizim asıl sorunumuz bence bu noktada gizli. yani bu fotoğrafın avrupa da eşitlik gerekçesiyle kullanılmasının hatta çıplak protestoların bile nerdeyse hiç yadırganmamasının bize anlaşılmaz gelmesidir. kadın sorunu, laiklik maiklik, bunlara hiç girmeden bu sorunlara cepheden yaklaşmanın imkansız olmasıdır. avrupa 12 tane sanatçının acımasızca öldürülmesine odaklanmışken türkiye dine eleştiri dahi içermeyen peygamber karikatürlerinin bir gazetede yayınlanmasına odaklandı, polis müdahlesiyele de engelledi. tabiiki adamların ağızları açık kaldı. işte bunun adı sui generistir. yani avrupanın sınırını geçtiğimizde kendimize sudan çıkmış balığa dönmüş duygusunu veren otantik farklılığımızdır. türkiye bence hiçbir zaman avrupanın bir parçası olamadı ve doğal olarak ta hiçbir zamanda AB ye giremeyecek.