Şehri vahşi hayvanlar bastı

Şehri vahşi hayvanlar bastı
Şehri vahşi hayvanlar bastı
Gürcistan'da yaşanan sel faciasında ilk belirlemelere göre sekiz kişi hayatını kaybetti. Başkent Tiflis'te vahşi hayvanlar, hayvanat bahçesinden kaçtı.

RADİKAL- Gürcistan'da yaşanan sel faciasında ilk belirlemelere göre sekiz kişi hayatını kaybetti. Başkent Tiflis'te vahşi hayvanlar, hayvanat bahçesinden kaçtı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yaklaşık üç saat süren sağanak sonrası oluşan selde sekiz kişi hayatını kaybetti ve şehir merkezinde bulunan hayvanat bahçesinde oluşan zarar nedeniyle çok sayıda vahşi hayvan şehrin sokaklarına kaçtı.

Tiflis Hayvanat Bahçesi'nin yetkilileri, altı aslan, altı kaplan, yedi ayı ile 13 kurdun kaçtığını, hayvanları arama çalışmalarının devam ettiğini ve bulunabilen bazı hayvanların mecburen öldürüldüğünü belirtti. Yetkililer, ayrıca hayvanlar yakalanana kadar vatandaşların bir süre evlerinden çıkmaması yönünde çağrıda bulundu.
Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili de ölü sayısının artabileceğini, yaralıların tespit edilmeye çalışıldığını, selden etkilenen insanlara yardım sağlanması ve kalacak yer temini için kriz masası kurulduğunu kaydetti. (AA)