Senatörden küresel ısınma protestosu

Senatörden küresel ısınma protestosu
Senatörden küresel ısınma protestosu
ABD'de 'insanların küresel ısınmaya neden olduğuna' inanmayan bir senatör, Senato'da yaptığı konuşma esnasında kartopu fırlattı.

RADİKAL – ABD ’de Jim Inhofe adlı senatör, “küresel ısınmada insanların payı olmadığı” tezini kanıtlamak amacıyla Senato’ya kartopu götürdü. Inhofe, sözlerini tamamladıktan sonra kartopunu attı.

NBC News’ta yer alan habere göre, konuşması esnasında bir poşetten kartopu çıkaran senatör, “Bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Bu, hemen buranın dışarısından bir kartopu. Yani dışarısı çok çok soğuk. Mevsim normallerinden farklı” ifadesini kullandı. Inhofe, bu sözlerinin ardından, “Dolayısıyla Sayın Başkan , bunu yakalayın” dedi ve kartopunu attı.

Inhofe, bilim insanlarının, “2014 sıcaklık rekorunun kırıldığı yıldı” açıklamasına da tepki gösterdi. Soğuk havaların bilim insanlarını haksız çıkardığını öne süren senatör, “Kartopundan gördüğünüz üzere, bu bugün ve bu gerçek. Bazıları Niagara Şelaleri’nin donmuş halinin fotoğrafını paylaşıyor. Bu daha önce hiç olmamıştı” dedi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Senato

  ,

  Bugün

  ,

  Bilim

  ,

  başkan

  http://www.radikal.com.tr/130272013027201

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  3 Gram Aklıyla... - halukaka

  Politikacılar 3 gram akıllarıyla biliminsanlarının işine karışmazsa iyi olur. Dinleri imanları para. İşlerine gelmiyor, "ben küresel ısınmaya inanmıyorum" diyebiliyorlar. Açıkçası, politikacıların mesnetsiz görüşleri küresel ısınmanın da pek umurunda değil! Doğa olayı bu. Ya uyum sağlarsın, ya yok olursun. Doğaya bir şey olmaz. Olan sana olur. Sana derken de, sadece politikacıya olsa gene iyi (hatta süper) de... olan bize, insan cinsine olacak.