Senatörden küresel ısınma protestosu

Senatörden küresel ısınma protestosu
Senatörden küresel ısınma protestosu
ABD'de 'insanların küresel ısınmaya neden olduğuna' inanmayan bir senatör, Senato'da yaptığı konuşma esnasında kartopu fırlattı.

RADİKAL – ABD ’de Jim Inhofe adlı senatör, “küresel ısınmada insanların payı olmadığı” tezini kanıtlamak amacıyla Senato’ya kartopu götürdü. Inhofe, sözlerini tamamladıktan sonra kartopunu attı.

NBC News’ta yer alan habere göre, konuşması esnasında bir poşetten kartopu çıkaran senatör, “Bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Bu, hemen buranın dışarısından bir kartopu. Yani dışarısı çok çok soğuk. Mevsim normallerinden farklı” ifadesini kullandı. Inhofe, bu sözlerinin ardından, “Dolayısıyla Sayın Başkan , bunu yakalayın” dedi ve kartopunu attı.

Inhofe, bilim insanlarının, “2014 sıcaklık rekorunun kırıldığı yıldı” açıklamasına da tepki gösterdi. Soğuk havaların bilim insanlarını haksız çıkardığını öne süren senatör, “Kartopundan gördüğünüz üzere, bu bugün ve bu gerçek. Bazıları Niagara Şelaleri’nin donmuş halinin fotoğrafını paylaşıyor. Bu daha önce hiç olmamıştı” dedi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Senato

  ,

  Bugün

  ,

  Bilim

  ,

  başkan