Şerif Kuaşi'nin cenazesi gizlice defnedildi

Şerif Kuaşi'nin cenazesi gizlice defnedildi
Şerif Kuaşi'nin cenazesi gizlice defnedildi
7 Ocak'ta Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya silahlı saldırı düzenleyen ve iki gün sonra girdikleri matbaada öldürülen Kuaşi kardeşlerden Şerif Kuaşi'nin cenazesi Paris'in banliyölerinden birinde gizlice defnedildi.

RADİKAL - Paris'te 7 Ocak'ta mizah dergisi Charlie Hebdo'ya kardeşiyle birlikte saldırı düzenledikten sonra polis tarafından öldürülen Şerif Kuaşi'nin cenazesi sıkı güvenlik önlemleri altında gece gizlice defnedildi. Yerel yetkililer, Kuaşi'nin Paris'in banliyölerinden Gennevilliers'de dün gece toprağa verildiğini söyledi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Fransız yetkililer, İslamcılar tarafından anıt mezarlara dönüştürülmemesi için iki kardeşin de mezarlarına isimlerinin yazılmadığını söylediler. Gennevilliers belediyesinden bir yetkili, AFP ajansına Şerif Kuaşi'nin cenazesi toprağa verilirken hiçbir aile üyesinin hazır bulunmadığını söyledi. Şerif Kuaşi'nin kardeşi Said de Cuma akşamı doğudaki Reims kentinde gömülmüştü. Reims belediye başkanı Kuaşi'nin buraya gömülmesine karşı çıkmıştı. Ancak belediye başkanı sonunda yasa gereği bunu kabul etmek zorunda kaldı.

Charlie Hebdo saldırganlarından kaçan grafiker: Dolapta saklandım

Şerif Kuaşi'nin 2005'te çekilen görüntüleri ortaya çıktı


Cezayir asıllı kardeşlerin düzenlediği saldırıda 12 kişi ölmüştü. Kuaşi kardeşler, olaydan iki gün sonra Paris'in kuzeyinde, girdikleri bir depoda öldürülmüştü. Saldırıyı Kuaşi kardeşlerle birlikte planladığını söyleyen ve 9 Ocak'ta bir Yahudi süpermarketinde 19 kişiyi rehin aldıktan sonra öldürülen Amedy Coulibaly'nin nerede gömüleceği ise henüz bilinmiyor.

Fransa'da terör saldırılarında dördüncü şüpheli paniği

Joaquin İstanbul'da Boumeddiene ile mi buluşacaktı?

Charlie Hebdo saldırısı zanlıları öldürüldü