Sevgilisini öldürüp parçalara ayıran İsveçli gözaltına alındı

Sevgilisini öldürüp parçalara ayıran İsveçli gözaltına alındı
Sevgilisini öldürüp parçalara ayıran İsveçli gözaltına alındı
İspanya'da 30 yaşlarındaki sevgilisini öldürdükten sonra parçalara ayıran ve üzerine petrol dökerek yakmaya çalışan İsveçli bir adamın gözaltına alındığı bildirildi.

RADİKAL - İspranya'nın tatil beldelerinden Calella'da 30 yaşlarındaki sevgilisini öldürdükten sonra parçalara ayıran ve cesedi yakarak iz kaybettirmeye çalışan 40 yaşındaki İsveçli yakalanarak gözaltına alındı.

İsveç'in yüksek tirajlı Expressen gazetesindeki habere göre, İsveçli çift olayın meydana geldiği yere yakın bir otelde kalıyordu. Bölge halkı bir yerden dumanların yükseldiğini görünce polisi alarma geçirdi. Olay yerine gelen polisler, üzerine petrol dökülerek yakılmaya çalışılan 30 yaşındaki İsveçli genç kadının ceset parçalarıyla karşılaştılar. Yapılan kısa soruşturma ve iz takibi sonucu, otelde kalan 40 yaşındaki İsveçli zanlı yakalanıp gözaltına alındı. Calella polisi, katil zanlısı İsveçlinin sevgilisini otelde öldürüp bir bavul içinde olay yerine taşıdığını ve yakmaya çalıştığını belirterek, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

İsveç polisi, Stockholm yakınlarında yaşayan çiftin bir çocukları olduğunu ve belediyede çalıştıklarını bildirdi. Çiftin, İspanya 'ya tatile giderken çocuklarını götürmedikleri belirtildi. Katil zanlısının iade talebi gelmesi durumunda İsveç'e iade edilebileceği bildirildi. (Ünsal Turan/DHA)