Sığınmacıların dramı sürüyor

Sığınmacıların dramı sürüyor
Sığınmacıların dramı sürüyor
Avrupa'ya geçmek isteyen sığınmacıların Macaristan sınırındaki dramı sürüyor. Suriyeli bir ailenin tutuklanma anı ise Reuters'ın objektifine yansıdı.

RADİKAL - Balkan ülkelerinden Avrupa ’ya geçişte önemli bir kapı olan Macaristan’da sığınmacıların dramı sürüyor. Sınırdaki sığınmacıların sayısının 3 bini aşarak rekor seviyeye yükseldiği bildirildi. Suriyeli bir ailenin tutuklanma anı ise Reuters’ın objektifine yansıdı.

Bu yıl yaklaşık 100 bin sığınmacının Suriye 'nin yanı sıra Ortadoğu 'daki diğer çatışma bölgelerinden kaçarak Sırbistan'a ulaştığı sanılıyor. Sığınmacıların çoğu Almanya, İsveç, İngiltere gibi Avrupa ülkelerine geçmeye çalışıyor.

Ortadoğulu göçmenler, Kızılhaç'ın yardımını 'haç var' diye kabul etmedi

Almanya'ya ulaşmak isteyen sığınmacılar, AB üyesi olan ve Schengen bölgesinde bulunan Macaristan’da kayda geçmek istemiyor. Zira, Dublin II Anlaşması, sığınma başvuruları tamamlanana dek göçmenlerin ilk girdikleri AB ülkesinde kalmasını öngörüyor.

Avusturya'da mülteci faciasında ölü sayısı 71

Mülteciler kamyonda ölü bulundu


  http://www.radikal.com.tr/142414414241441

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİR ADAM VE MİLYONLARCA SEFİL - m.rozbilen

  Nedense Suriyelilerin hatta kuzey Afrika'dan Ortadoğuya uzanan şeitte yer alan ülke insanlarının bu manzaralara benzer görüntüleri gördükçe Erdoğan aklıma geliyor. Onların kaderleriyle oynayan yada en büyük rolü olan kişi olduğuna inanıyorum. Bu kadar insanın kanına girilmesine vesile olan ve milyonlarcasının çektiği sefalete sebep olan birinin alacağı beddua yakıp kavurmaya yeter de artar.