Sinemada ses yapan çocuğa yumruk attı

Sinemada ses yapan çocuğa yumruk attı
Sinemada ses yapan çocuğa yumruk attı

Fotoğraf: Huffington Post

Seattle'da bir adam, arka koltuğunda oturan 4 çocuğun sürekli ses yapmasına ve kendisini rahatsız etmesine sinirlendi. Çocuklara saldıran adam 3 ila 9 ay hapis yatabilir.

SEATTLE – Amerika’nın Washington eyaletinde bir sinemada sabrı taşan bir izleyici, kendisini ve kız arkadaşını rahatsız ettikleri gerekçesiyle bir grup çocuğa saldırdı. Çocukların üzerine buzlu bir içecek fırlatan Yong Hyun Kim, gruptaki bir çocuğun yüzüne de yumruk attı.

Huffington Post’tan Doug Esser’ın haberine göre kız arkadaşıyla 3 boyutlu olarak Titanik’i izleyen 21 yaşındaki Kim, arka sırada oturan ve sürekli ses yapan çocukları birkaç kez uyardı. Uyarılarına kulak asmayan ve hem gürültü yapmaya devam edip, hem de Kim ve kız arkadaşının koltuklarına vurmaya başlayan ve onlara patlamış mısır fırlatan çocuklar, en sonunda Kim’in sabrını taşırdı.

Polis raporlarında Kim’in “Biliyor musunuz, bu filmi izlemek için yüklü miktarda para verdim” benzeri bir şey söylediği belirtiliyor. Rahatsız edici hareketlerine devam eden çocukların üzerine elindeki buzlu içeceği fırlatan Kim, akabinde aralarındaki 10 yaşındaki çocuğun yüzüne yumruk attı. Çocuğun 1 dişi kırıldı ve burnu kanadı.

Çocuklar ise olayı farklı bir şekilde anlatıyor. Polis raporunda KJJ diye bahsedilen 10 yaşındaki çocuk , filmi izlerken konuştuklarını, Kim’in de kendilerine sessiz olmaları konusunda uyarıda bulunduğunu söylüyor. Daha sonra sessizleştiklerini belirten çocuk, adamın buna rağmen çıldırdığını ve bir anda koltuğun üzerine fırladığını söylüyor.

Kim ise ifadesinde olayın bu kadarla kalmadığını tekrar ediyor. Kim’in ifadesine göre çocuklar ona ve kız arkadaşına mısır fırlatıyor, koridorda koşturuyor ve koltuğuna kollarıyla vuruyorlardı. Polis raporunda “Bir noktada Yong koltuğa çıkarak arkasında oturan şahıslarla yüzleşti. Yong onlarla konuşurken, şahısların kendisine gülmeye başladığını söyledi. çok fazla sinirlendiğini söyleyen ve kolunu savurduğunu belirten Yong, şahıslardan birinin yüzüne vurduğunu belirtti” ifadeleri yer alıyor.

3 ila 9 ay hapis yatabilir
Olayın ardından KJJ ve yanındaki 3 arkadaşı lobideki polis memuruna giderek durumu anlattı. 11 Nisan’da tutuklanan Kim, 1 gece Kent şehrinin hapishanesinde yattı ve 12 Nisan’da da mahkemeye çıktı. Arkasında oturanların yetişkin erkekler olduğunu zannettiğini söyleyen Kim, “Öyle çıldırdım ki, her şey bir anda oluverdi” diye konuştu. 16 Mayıs’ta Kim hakkında “ikinci dereceden saldırı” kararı verildi. 31 Mayıs’ta ise son karar verilecek; ceza alması halinde 3 ila 9 ay arasında hapis yatabilir.

Olayın yaşandığı AMC sinemasının kurumsal sözcüsü Ryan Noonan yaptığı yazılı açıklamada, “İzleyicilerimizin diğer izleyicilere karşı en üst seviyede saygılı davranışlar sergilemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Herhangi bir rahatsızlık durumunda, AMC’den bir görevliye bilgi vermelerini rica ediyoruz ki, konuyla direkt olarak biz ilgilenelim. Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği bizim için çok önemli ve herkesin sinemada film izlerken keyif almasını istiyoruz” dedi. Noonan, bu olayın öncesinde kimsenin sinema yönetimine şikâyette bulunmadığını da ekledi.