Sırbistan'da resmi uyarı: Vampir döndü sarımsakları hazırlayın!

Sırbistan'da resmi uyarı: Vampir döndü sarımsakları hazırlayın!
Sırbistan'da resmi uyarı: Vampir döndü sarımsakları hazırlayın!
Sırbistan'da hâlâ yaygın olarak inanılan 'vampirler'in resmi makamlar tarafından da ciddiye alınabildiğini gösteren habere göre, vampir Sava Savanovic her an ortaya çıkabilir!

 

Vampir Sava'nın 'daha önce yaşadığı' söylenen ev...

 


Sırp Bölgesel Konseyi, “Sava Savanovic adlı bir vampirin kayıplara karıştığını ve evinin yıkılması ile geri döndüğünü” açıklayarak Zarozje köyü ve çevresindeki halkı uyardı! “Evlerine sarımsak asmaları” istenen bölge halkının talebi ile sarımsak satışları patladı. Belediye başkanı da halkı evlerini kutsal haçlar ile donatmaları konusunda uyardı.
Resmi yetkilileri böyle açıklamalar yapmaya yöneltecek denli inanılan, ‘vampir Sava Savanoviç’in daha önce yaşadığı iddia edilen bir ev de, bir aile tarafından satın alınıp turistlerin ziyaretine açılmıştı. Ancak daha sonra ailenin ‘vampir korkusuyla’ evi terk ettiği bildirildi. Ev zaman içinde harabeye dönerken ‘barınacak yeri olmayan vampir Savanoviç’le ilgili söylentilerin sonuncusu, ‘Yeni bir ev arayışına girdiği ve kanını içtiği kişileri parçalara ayırarak değirmende öğütmek için kurban avına çıktığı’… (BELGRAD/ DAILY MAIL)


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Kurban

  ,

  İddia

  ,

  zaman

  ,

  Resmi