Sırp Başbakanı Cinciç'in katili İspanya'da yakalandı

Sırp Başbakanı Cinciç'in katili İspanya'da yakalandı
Sırp Başbakanı Cinciç'in katili İspanya'da yakalandı

Cinciç, Sırbistan'da Slovodan Miloseviç yönetimine son veren protesto gösterilerinin önderlerinden biri olarak tanınıyordu

Uğradığı silahlı saldırı sonucu 2003 yılında öldürülen Sırbistan Başbakanı Zoran Cinciç'in katili Luka Bojoviç İspanya'da yakalandı

MADRİD - İspanyol haber ajanlarının verdikleri bilgilerde, Bojoviç'in Perşembe günü öğleden sonra Valencia kentinin merkezindeki bir restoranda yakalandığı bildirildi.

Öldürülen Sırp Başbakanı Cinciç, Sırbistan'da Slovodan Miloseviç yönetimine son veren protesto gösterilerinin önderlerinden biri olarak tanınırken, katili olan Bojoviç'in de Balkan Savaşları sırasında çok sayıda katliam yapan “Arkan'ın Kaplanları” grubunun üyesi ve “Klan Zemun” adlı mafya örgütünün ele başlarından biri olduğu kaydedildi.

Sırbistan'da 20'den fazla kişiyi öldürmekle suçlanan Bojoviç hakkında, İnterpol tarafından uluslararası arama ve tutuklama emri bulunuyordu. İspanya İçişleri Bakanlığı, Bojoviç'in adam öldürme dışında insan, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı suçlarından da arandığını duyurdu.(aa)