Sisi: Rüyamda cumhurbaşkanı olacağımı gördüm

Sisi: Rüyamda cumhurbaşkanı olacağımı gördüm
Sisi: Rüyamda cumhurbaşkanı olacağımı gördüm
Mısır'da yönetime el koyan Genelkurmay Başkanı Abdulfettah Sisi'nin, bir gün cumhurbaşkanı olacağını bildiğini söylediği bir ses kaydı yayınlandı.

Sisi'nin 7 Ekim'de El Mısr el Yevm gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yasir Rızk'a verdiği demeci sırasında kayda alındığı öne sürülen konuşma, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) ait Ahrar 25 kanalında yayınladı.

Ses kaydında Sisi, rüyasında bir gün cumhurbaşkanı olacağını gördüğünü söylüyor. Sisi, bu anlattıklarının söyleşide yer almamasını da istiyor.

Sisi kayıtta, "Ben ve Mısır 'ın 3. Cumhurbaşkanı Enver Sedat konuşuyoruz. Sedat bana bir gün kendisinin cumhurbaşkanı olacağını bildiğini söyledi. Ben de ona benim de bir gün cumhurbaşkanı olacağımı bildiğimi söyledim" diye konuşuyor.

"Mısır ordusunun lideri olacağınızı tahmin ediyor muydunuz?" sorusuna Sisi, "Mısır ordusunun liderliği veya bundan fazlası mı?" cevabını veriyor.

Rızk'ın "Kendinizi Mısır tahtında görüyor musunuz?" sorusuna ise Sisi, "Hayır konu böyle değil. Sonradan gerçekleşen çok sayıda rüya gördüm. Hatta 35 yıldır bunları kimse yorumlayamıyor" diyor.

Sisi ses kaydında 3 rüyasını daha paylaşıyor. Rüyalardan ilkinde Sisi kendisini, üzerinde kızmızı ile 'La ilahe illallah' yazan bir kılıç taşıdığını görüyor. İkinci rüyasında, kolunda Omega marka saat bulunuyor ve herkes neden sadece kendisinin bu markayı taşıdığını soruyor ve kendisi de isminin dünya ile beraber anılacağını söylüyor. Üçüncü rüyasında, ismini vermediği bir kişi kendisine "Hiç kimseye vermediğimizi sana vereceğiz" diyor. Dördüncü rüyası da eski Cumhurbaşkanı Enver Sedat'ın rüyası ve onunla aralarında geçen konuşmayla ilgili.

Kuveytli gazetecilerin 12 Kasım'da Mısır'ı ziyareti sırasında "Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız" sorusuna ise Sisi'nin, "Cevap yok, günler neyi gösterir bilmiyoruz" dediği kaydedildi.(KAHİRE-AA)


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Mısır

  ,

  Aday

  ,

  Yayın

  ,

  Rüya

  ,

  Kahire