Sisi: Türkiye iç işlerimize karışmayı bırakmalı

Sisi: Türkiye iç işlerimize karışmayı bırakmalı
Sisi: Türkiye iç işlerimize karışmayı bırakmalı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la aynı gün Suudi Arabistan'a resmi ziyarette bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi, el-Arabiya televizyonuna verdiği röportajda Türkiye'yi suçladı. Erdoğan'la gezilerinin aynı güne denk gelmesini 'tesadüf' olarak değerlendiren Sisi, 'Türkiye, Mısır'ın iç işlerine müdahale etmeyi bırakmalı' ifadesini kullandı.

RADİKAL -  Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi, dün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir dizi temasta bulundu. Sisi, kısa süre önce tahta çıkan Suudi Kral Salman Bin Abdülaziz el-Suud’la bir araya geldi. İki lider iki ülke arasındaki işbirliğini masaya yatırdı.

AFP’de yer alan haberde, Sisi’nin Riyad ziyaretinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan gezisiyle aynı güne denk geldiği vurgulandı. Haberde ziyaret öncesi Suudi El Arabiya kanalına bir mülakat veren Sisi’nin Türkiye ’yi suçlayan ifadelerine de yer verildi. Erdoğan’la aynı gün Suudi Arabistan’da olmalarının “tesadüf” olduğunu belirten Sisi, Türkiye’nin Mısır’ın iç işlerine müdahale etmeyi bırakması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Haberde, "Sisi’nin İslamcı selefi Muhammed Mursi’yi Temmuz 2013’te devirmesinden bu yana aralarındaki ilişki gerilen iki liderin Riyad’da bir araya gelmediği" ifade edildi. ( Hürriyet )


  http://www.radikal.com.tr/130451813045181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dünyada hafif, yurtta ağır - 1000cucarachas

  Erdoğan için demokrasi, çoğunlukçu bir baskı rejimi, gerektiğinde inilecek bir araç! İnsanlığın ortak değerlerine karşı kayıtsızlığını dünyaya binbir şekilde ilan etmişken, Sisi'ye demokrasi üzerinden yönelttiği eleştirinin ciddiye alınmasını mı bekliyor? Sözlerinin bir ağırlığı yok dünyada, o esip gürlemelerin ağırlığı ancak kendi halkının sırtında bir yük.