Şiwan Perwer 'rezidans' açtı

Şiwan Perwer 'rezidans' açtı
Şiwan Perwer 'rezidans' açtı
Türkiye'den bir inşaat firması tarafından, Kuzey Irak'ın Duhok kentinde yapılan, 'Kato Golden Residence' konutlarının açılışını ünlü Kürt sanatçı Şiwan Perwer yaptı.

DUHOK - Açılışta konuşan ve 21 Eylül 'de Kuzey Irak'ta yapılacak seçimlere değinen Perwer, "Ülkemizde seçimlerin olmasını çok önemsiyorum. Çünkü seçme ve seçilme demokrasinin temel taşlarını oluşturuyor. Bu zamanlardaki bir ülke demokratik bir sistem oluşturmaz ise her daim sıkıntıları var olacaktır. Çünkü o zaman diktatörlük olur, monarşi veyahut oligarşi olur" dedi.

Duhok kentinde bir Türk firmasının Iraklı ortağı ile yaptığı, Kato Golden Residence konutlarının açılışına Avrupa 'da yaşayan Kürt sanatçı Şiwan Perwer de katıldı ve açılış kurdelesini kesti. Açılışta konuşan sanatçı Perwer, sözü 21 Eylül'de Kuzey Irak Kürt Bölgesi'nde yapılacak olan parlamento seçimlerine getirerek şunları söyledi:

"Ülkemizde seçimlerin olmasını çok önemsiyorum. Çünkü seçme ve seçilme demokrasinin temel taşlarını oluşturuyor. Bu zamanlardaki bir ülke, demokratik bir sistem oluşturmaz ise her daim sıkıntıları var olacaktır. Çünkü o zaman diktatörlük olur, monarşi veyahut oligarşi olur. Yani çeşit çeşit temiz olmayan kirli sistemler ortaya çıkar ve o millet, o ülke karışır ve başarısız olur. Ülkemizde gerçekleşecek olan seçimlerden dolayı işte bu yüzden çok mutluyum."

Açılış töreninde konutları da inceleyen ve çok beğendiğini söyleyen sanatçı Perwer mini bir konser de verdi. Açılış sırasında bol bol havai fişek atıldı. (Halil COŞKUN / DHA)