Siyasetçinin 'bacaklarına zoom' yapan kanala tepki yağdı

Siyasetçinin 'bacaklarına zoom' yapan kanala tepki yağdı
Siyasetçinin 'bacaklarına zoom' yapan kanala tepki yağdı
Almanya'da bir panelde konuşan FDP Genel Sekreteri Katja Suding'un bacaklarına saniyelerce zoom yapan devlet televizyonu ARD'ye tepki yağdı. Sosyal medyada "Yüzde 5 barajını bacaklarıyla geçti" diyerek dalga geçilen siyasetçiden kanal özür diledi.

Almanya Hür Demokratik Parti (FDP) Genel Setreteri Katja Suding, katıldığı bir panelde devlet televizyonu ARD tarafından baçaklarına saniyelerce zOom yapılması sonrası ülkede tartışma konusu oldu.

Kadın siyasetçi sosyal medyanın da bir anda en önemli gündem maddesi haline geldi. Twitter ve medya programlarında “FDP’nin yüzde 5’lik barajı bacak farkıyla geçtiği anlaşıldı” diye alaya alınan siyasetçiden ARD özür dilemek zorunda kaldı.

DEVLET TELEVİZYONU ÖZÜR DİLEDİ

ARD Baş editörü Kai Giffke “Bu gereksiz görüntü nedeniyle Suding’den özür diliyoruz” açıklamasını yaptı.Gelecek seçimlerde önemli adaylar arasında gösterilen politikacı Hamburg’da katıldığı bir panelde özürü kabul ederek, “Herkes sadece güzel bacaklarla seçimlerin kazanılamayacağını biliyor. Seçim iyi siyasetle kazanılır ve biz onu yapıyoruz” dedi.