Soğuk Savaş ambargosuna son verilsin

Soğuk Savaş ambargosuna son verilsin
Soğuk Savaş ambargosuna son verilsin
Dışişleri Bakanı Rodriguez: "ABD'de başkanlık seçimini kazanacak kişinin önünde 50 yıllık ambargoya son verme gibi tarihi bir fırsat bulunuyor"

Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, ABD 'de başkanlık seçimini kazanacak kişinin, ülkelerine uyguladığı 50 yıllık ambargoya son vermesi gerektiğini söyledi.

ABD'de Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimini Barack Obama veya Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney'in kazanması konusunda bir tercih dile getirmeyen Rodriguez, kazanacak kişinin önünde 50 yıllık ambargoya son verme gibi tarihi bir fırsatın bulunduğunu kaydetti.

"SOĞUK SAVAŞ AMBARGOSUNA SON VERİLSİN"

Rodriguez, ambargonun etkileriyle ilgili yayımlanan yıllık rapor nedeniyle yaptığı açıklamada, soğuk savaş döneminden kalan bu ambargoya son verilmesi gerektiğini vurguladı.

Küba Dışişleri Bakanı, ABD'nin ambargoyu kaldırmasına karşılık ülkesinin herhangi bir tavizde bulunup bulunmayacağı konusunda bilgi vermezken, Havana'dan daha önce yapılan açıklamada Washington 'ın tek taraflı ambargoyu mutlaka kaldırması gerektiği belirtilmişti. (aa)