Somali'de bombalı saldırı: 11 ölü

Somali'de bombalı saldırı: 11 ölü
Somali'de bombalı saldırı: 11 ölü
Eş-Şebab, Somali'nin başkenti Mogadişu'da devlet ve hükümet yetkililerinin konakladığı es-Sahafi Oteli yakınlarında bombalı saldırı düzenledi. Saldırının ardından militanların otele girdiği ve 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

RADİKAL - Somali'nin başkenti Mogadişu'da devlet ve hükümet yetkililerinin konakladığı es-Sahafi Oteli yakınlarında meydana gelen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre en az 11 kişinin öldüğü bildirildi. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, saldırıda aralarında yerel bir radyo için çalışan gazeteci ile otel sahibinin de bulunduğu en az 11 kişi öldü, hükümet yetkilileri ve Reuters haber ajansı kameramanının da bulunduğu pek çok kişi de yaralandı. Otelin kontrolünün hükümete bağlı özel kuvvetlerin elinde olduğu ifade edildi.

Türkiye Büyükelçiliği yakınında Eş Şebab saldırısı

Daha önce yapılan açıklamada Mogadişu'da devlet ve hükümet yetkililerinin konakladığı es-Sahafi Oteli yakınlarında bombalı saldırı düzenlendiği, olay yerinde otel güvenlik görevlileri ile saldırganlar arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı belirtilmiş, olayda ölenler olduğu aktarılmıştı.

147 kişinin öldüğü katliamdan böyle kurtuldu

Saldırının sorumluluğunu ise Eş-Şebab örgütü üstlenmişti. Şebab örgütüne yakın "Somali Mimo" adlı internet sitesinde yer alan haberde, "Elemanlarımız devlet ve hükümet yetkililerinin konakladığı bir oteli hedef almıştır" denilmişti. (AA)

Eş Şebab BM çalışanlarına saldırdı: 9 ölü

Kenya'dan Somali'deki Eş Şebab hedeflerine bombardıman