Süper modelin otizmli kardeşi kafeden atıldı

Süper modelin otizmli kardeşi kafeden atıldı
Süper modelin otizmli kardeşi kafeden atıldı
Rus model Natalia Vodianova'nın otizmli kardeşinin 'müşterileri korkuttuğu' gerekçesiyle bir kafeden kovulması tepki çekti.

RADİKAL – Rus süper model Natalia Vodianova’nın otizmli kardeşi Oksana Vodianova’nın, Rusya ’nın Nizhny Novgorod kentinde bulunan bir kafeden “müşterileri korkuttuğu” gerekçesiyle kafenin sahibi tarafından kovulduğu açıklandı.

Russia Today’in haberine göre, 27 yaşında olan Oksana, hemşiresiyle beraber gittiği kafede sipariş verdiği sıcak çikolata yerine, kafe sahibinin, “Çık dışarıya. Bütün müşterileri korkutuyorsun, git tedavi ol. Sonra kamuya açık bir yere gel” sözleriyle karşılandı. Oksana’nın yanında bulunan hemşiresinin durumu açıklamaya çalıştığı esnada ise kafe sahibinin çağırdığı güvenlik görevlisinin, “Deli hastanesini arayın, ambulans çağırın” dediği ve Oksana’yla hemşiresini bodruma kapamakla tehdit ettiği bildirildi.

POLİS GÖZALTINA ALDI

Yaşananların ardından hemşirenin, Oksana’nın annesi Larisa Vodianova’yı telefonla arayıp kafeye çağırdığı belirtildi. Larisa Vodianova’nın olay yerine gelmesi üzerine kafe sahibi ile aralarında çıkan tartışma sonucu kafeden ayrıldıktan sonra üç kadın polis güçleri tarafından “holiganlık” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Vodianova’nın annesi, kafe sahibinin davranışı için hakaret ve ayrımcılık şikayetlerinde bulundu. Bölgedeki polis güçleri ise her iki tarafın da birbirinden şikâyetçi olduğunu ve dava açtıklarını belirtti.

???????,????????, ??????? ????? ????????? ? ???? ?????? ??????? ???????, ?? ????????? ??????, ? ?????????, ??? ?? ????...

Posted by Natalia Vodianova on Wednesday, August 12, 2015 

'TOPLUMUN DUYMASI GEREKİYOR'

Rusya Araştırma Komitesi sözcüsü Vladimir Markin, insan haklarına hakaretten dava açtıklarını, kafe sahibini şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Sosyal medyaya büyük tepki toplayan olay, süper model Natalia Vodianova tarafından Facebook sayfasından duyuruldu. Vodianova, hesabından yaptığı açıklamada, olayı, “Toplumun duyması gereken bir sinyal” olarak yorumladı. Olay, ülkedeki politikacıların ve ünlülerin de tepkisini çekti.   


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Rusya

  ,

  Kadın

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  2015

  ,

  sıcak