Superman ABD vatandaşlığından çıkıyor

Superman ABD vatandaşlığından çıkıyor
Superman ABD vatandaşlığından çıkıyor
Superman, 'Amerikan propogandasının bir parçası olmaktan sıkıldığını ve ABD vatandaşlığından ayrılmayı düşündüğünü' açıkladı.

Action Comics'in Superman serisinin 900 numaralı son sayısında, Clark Kent, Birleşmiş Milletler'de yapacağı ABD vatandaşlığından ayrılmayı düşündüğünü söylüyor. "Yaptıklarımın ABD politikasının bir parçası olarak sunulmasından yoruldum" diyen süper kahraman, "Gerçek, adalet ve Amerikan tarzı. Bunlar artık yeterli değil" diye konuşuyor.

Superman'in bu değişimi, çizgi romanda İran'a giderek yönetim karşıtı protestoları desteklemesi ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın bunu ABD'nin İran'a saldırıcağı şeklinde yorumlamasının ardından geldi.

Bu değişim özellikle ABD'deki muhafazakar yorumcuların tepkisini çekerken, Action Comics Yayınevi'nden gelen açıklamada, "Superman bitmeyen mücadelesini küresel alana taşıma niyeti açıklasa da, her zaman evlat edinildiği evine ve köklerine bağlı kalacak" denildi. Çizgiromana göre, 1938 yılında Kripton'dan Dünya 'ya gelen Superman, Kansas'ta ABD'li bir aile tarafından evlat edinilerek ABD vatandaşı olmuştu. (ntvmsnbc)