Süpermarket saldırganının cephaneliği ortaya çıktı

Süpermarket saldırganının cephaneliği ortaya çıktı
Süpermarket saldırganının cephaneliği ortaya çıktı
Paris'te geçen hafta bir süpermarkete saldıran Amedy Coulibaly'nin cephaneliği ortaya çıktı.

RADİKAL – Fransa ’nın başkenti Paris’te Yahudilere ait bir süpermarkete saldıran Amedy Coulibaly’nin evinde çekilen fotoğraflarda görülen silahlar şaşırttı. Fransız polisinin yayınladığı fotoğraflarda saldırganın cephaneliği ortaya çıktı.

Telegraph’ta yer alan habere göre, saldırıyı yapmak için silahları biriktiren Coulibaly, Montrouge’da bir kadın polisi, Vincennes’deki süpermarkette ise dört kişiyi öldürmüştü. Cumartesi günü, saldırganın Paris’te kısa dönemli sözleşmeyle kiraladığı eve baskın düzenleyen polis, aralarında Coulibaly’nin adının yazılı olduğu bir kimlik kartı, dört adet Tokarev tabanca ve dinamitlerin de bulunduğu cephanelikle karşılaştı. Polis apartman dairesinde, cep telefonları, biber gazı kapsülleri, kurşun geçirmez yelek, dürbün, IŞİD bayrağı ve Kuran’ın yanı sıra polis tarafından kullanılan bir siren bulunduğunu da bildirdi.

Hayat Boumeddiene'in kaldığı otele polis baskını yapılmış

Joaquin İstanbul'da Boumeddiene ile mi buluşacaktı?


Belçika polisi, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, saldırganlara silahların satışıyla bağlantılı bir kişiyi Charleroi’de tutukladığını duyurmuştu. Yetkililer, Charlie Hebdo ve süpermarket saldırılarında kullanılan silahların Charleroi ve Brüksel’den geldiğini açıklamıştı.

Papa'dan Charlie Hebdo açıklaması

Rupert Murdoch geri adım attı

Noam Chomsky'den Charlie Hebdo üzerine...