Suriye Başbaşkanı görevden alındı

Suriye Başbaşkanı görevden alındı
Suriye Başbaşkanı görevden alındı
Suriye devlet televizyonunun 3. katında şiddetli bir patlama meydana geldi.Patlamanın ardından Suriye Devlet Televiyonu, Suriye Başbakanı Riyad Hicab'ın görevinden alındığını duyurdu

Suriye Devlet Radyo ve Televizyonu Genel Müdürlüğü binasının 3. katında meydana gelen patlamada en az 3 yaralı olduğu bildirildi. Suriye Devlet Televizyonu'ndan yapılan açıklamada, başkent Şam'ın Emeviye Meydanı'nda bulunan Devlet Radyo ve Televizyonu Genel Müdürlüğü binasının 3. katında meydana gelen patlamada en az 3 kişinin yaralandığı belirtildi. Devlet televizyonunun yayına devam edeceği kaydedildi.

BAŞKABAN GÖREVDEN ALINDI
Suriye Başbakanlık sözcüsü Muhammed Itri, Başbakan Riyad Hicab'ın muhaliflerin safına katıldığını açıkladı.

Kendisinin de rejimden ayrıldığını ifade eden Itri, el-Cezire televizyonunda yaptığı açıklamada, Başbakan Hicab'ın 2 aydır, Özgür Suriye Ordusu himayesinde kaçış planı yaptığını belirtti.

Hicab'ın ailesinden 10 kişiyle ülkeden ayrıldığını ifade eden Itri, “Suriyeli siyasetçiler ve bürokratların çoğu Şam'da esir olarak tutuluyor. Riyad Hicab'ın ayrılması diğerlerinin de ayrılmasını beraberinde getirecek” dedi.

Başbakanlık sözcüsü, çok sayıda bakanın firar etmek istediğini, ancak ailelerinin öldürülmesinden korktukları için kaçamadıklarını ileri sürdü.

Itri açıklamasını “ Esad 'ın insanları vahşi bir şekilde katletmekten ve şehirleri bombalamaktan başka yapabilecek hiçbir şeyi kalmadı. Düşüşü yakındır” sözleriyle tamamladı.  (AA)


  ETİKETLER:

  Beşşar Esad

  ,

  Suriye

  ,

  radyo