Suriye güne bombalarla uyandı

Suriye güne bombalarla uyandı
Suriye güne bombalarla uyandı
Suriye'nin başkenti Şam'da bu sabah iki şiddetli patlama meydana geldi. Devlet televizyonu patlamaların, istihbarat karargahının bulunduğu Kazaz semtinde, sabah 07:50 sıralarında meydana geldiğini duyurdu.

Suriye 'nin başkenti Şam'da bu sabah düzenlenen bombalı saldırılarda en az 40 kişinin öldüğü, 170'den fazla kişinin de yaralandığı bildirildi. Bu arada, Suriye'deki muhalefet, Devlet Başkanı Beşşar Esed rejimini saldırıların arkasında olmakla suçladı. Suriye devlet televizyonu, ilk haberinde başkent Şam'da bu sabah düzenlenen iki saldırıda, çoğu sivil çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirmişti. Şiddetli patlamalarda tahrip olan çok sayıdaki otomobilde bulunan cesetlerin görüntülerini yayımlayan devlet televizyonu, "terörist saldırıların" Şam'ın güneyindeki otoyolda, insanlar işlerine ve çocuklar okullarına giderken düzenlendiğini duyurmuştu.

Suriye'deki BM gözlem heyetinin Başkanı Norveçli General Robert Mood, Şam'da bu sabah bombalı saldırıların düzenlendiği yere geldi. Basın mensupları, General Mood'un TSİ 08.00'e doğru iki bombalı saldırının düzenlendiği ve çok sayıda kişinin öldüğü yere gelerek incelemede bulunduğunu belirttiler. 

Suriye devlet televizyonu, başkent Şam'da bu sabah düzenlenen iki saldırıda, çoğu sivil çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirmişti. Şiddetli patlamalarda tahrip olmuş çok sayıdaki otomobilde bulunan cesetlerin görüntülerini yayımlayan devlet televizyonu, "terörist saldırıların" Şam'ın güneyindeki otoyolda, insanlar işlerine ve çocuklar okullarına giderken düzenlendiğini duyurmuştu. Şam'da son olarak 27 Nisan'da bir patlama meydana gelmiş, patlamada 9 kişi ölmüş, 26 kişi de yaralanmıştı. (AA)