Suriye hükümeti saldırıyı kınadı

Suriye hükümeti saldırıyı kınadı
Suriye hükümeti saldırıyı kınadı
Suriye hükümeti, Reyhanlı'da meydana gelen ve 51 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları 'çirkef' olarak yorumlayan ve Türkiye'nin tutumunu eleştiren bir açıklama yaptı.

Suriye hükümeti, Reyhanlı’da meydana gelen bombalı saldırılarla ilgili bir açıklama yaptı.

Suriye Arap Cumhuriyeti Hükümetinin, Suriye Haber Ajansı SANA’da yer alan açıklamasında; “Bu korkak ve çirkef terör eylemlerine ilişkin Suriye'ye yönelik yapılan tüm suçlamaların kesinlikle hiç bir aslı gerçeği yoktur” denildi. Hükümet açıklamasında; “Bu gibi çirkef suçların terör olgusunun bölgede yayılmasının direk sonucu sayıldığı, Türkiye ve Suriye halkları arasındaki ilişkileri sabote hedefli olduğu” ifade edildi.

Bu terör eylemlerinin Suriye'nin ahlaki ve siyasi sistemine, ilaveten uluslararası sorumluluklarıyla tamamen çeliştiğine dikkat çekilen hükümet açıklamasında; Suriye ve Türkiye halklarının Türkiye'deki hükümetin teröre destekte izlediği politikaların bedelini kanlarıyla ödedikleri belirtildi.

Açıklamanın sonunda “Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti; Reyhanlı patlamalarında şehit düşenlerin ailelerine ve kardeş Türkiye halkına taziyelerini takdim ederek, yaralılara da acil şifalar diler” ifadeleri yer aldı. (dha)