Suriye ordusu Azez'i bombaladı: 30 ölü

Suriye ordusu Azez'i bombaladı: 30 ölü
Suriye ordusu Azez'i bombaladı: 30 ölü
Suriye ordusunun Türkiye sınırına yakın bölgedeki Azaz kasabasına düzenlediği hava operasyonunda 30 kişi hayatını kaybetti.

Suriye ordusu, Türkiye sınırına yakın Azaz kasabasına hava operasyonu düzenledi. Gün boyunca devam eden operasyonda, yerel sağlık birimlerinden alınan bilgiye göre 30 kişi hayatını kaybetti. Bazı kaynaklar ise ölü sayısının 80 ila 100 arasında olduğunu iddia etti.

Yetkililer, onlarca binanın çöktüğü ve çok sayıda kişinin de yaralandığı olayda ölü sayısının artmasından endişe ediyor.

'LÜBNANLI REHİNELER ÖLDÜ'
Özgür Suriye Ordusu'nca yapılan açıklamada daha önceden kaçırılan Lübnanlı rehinelerin bir kısmının bölgede olduğu ve bombardıman sırasında bazılarının hayatını kaybettiği bildirildi.

Halep civarında muhaliflerin kontrolü altında olan 4 kasabadan biri olan Azaz kasabası, yaklaşık bir haftadır Suriye ordusunun kuşatması altında bulunuyordu.

Şam yönetimi, muhaliflerin kontrolündeki kasabalara yönelik operasyon yapılacağını duyurmuş ve bölgeye çok sayıda asker sevk etmişti.

TÜRKİYE’YE GETİRİLEN 13 YARALI HAYATINI KAYBETTİ
Azez yakınlarındaki saldırılarda yaralanan ve Türkiye’ye getirilen 86 Suriyeli'den 13'ünün hayatını kaybettiği bildirildi.

Saldırılarda yaralanan ve Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 86 kişiden bazılarının kurtarılamadığı, durumu ağır olan bazılarının da Gaziantep'e sevk edildiği belirtildi.

Kilis Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Ali Bekir yaptığı açıklamada, “Acil servisimize toplam 86 yaralı geldi. Yaralılardan bir kısmı getirilirken bir kısmı da hastanede olmak üzere 13'ü öldü. 12 hasta da Gaziantep'teki hastanelere sevk edildi. Diğer hastalar şu an gözlem altında tutuluyor. Aldığımız duyumlara göre bombalama devam ediyor.” dedi.