Suriye ordusu Halep'i bombalıyor

Suriye ordusu Halep'i bombalıyor
Suriye ordusu Halep'i bombalıyor
Suriye ordusu, Halep ve çevre beldelerinde yoğun bombardımana başladı.

Suriye ordusunun kontrolünü yitirdiği Halep ve çevresindeki yerleşim yerlerine, bombalı saldırı düzenleniyor. Operasyonlar Kabtan beldesinin yanı sıra Şeyh Süleyman ve Cemiyet el-Zehar bölgelerinde yoğunlaşıyor.

Özgür Suriye ordusu ile Suriye askerlerinin Kalise, Basatni ve Kasr bölgelerinden şiddetli patlama sesleri duyuluyor.

Suriye ordusunun, bölgeleri rastgele tank ateşine tutması nedeni ile ölü ve yaralıların olduğunu ileri süren Şam Haber Ağı, ''belde ve semtlerde insanlık dramı yaşandığını'' aktardı.

KATLİAM YAPILACAK
Öte yandan Suriye rejiminden ayrılan ilk kadın milletvekili İhlas Bedevi, Suriye ordusunun muhalefetin yoğun olduğu şehirlere büyük bir saldırı hazırlığında olduğunu söyledi.

Suriye rejiminden ayrılarak Türkiye 'ye geçen Halep Milletvekili Bedevi, “Şam yönetimi başta Halep olmak üzere muhalefetin yoğun olduğu şehirlere büyük bir saldırı hazırlığında. Yönetim, tüm bu şehirlerdeki milletvekillerini Şam'a çağırdı” diye konuştu.

Suriye yönetiminin halka yönelik uyguladığı şiddet nedeni ile rejimden ayrıldığını belirten Bedevi, rejimden ayrılmadan önce aynı zamanda Millet Meclisinin Anayasa ve Yasama Komisyonu üyesiydi. (aa)