Suriye ordusu Merc es-Sultan hava üssünü ele geçirdi

Suriye ordusu Merc es-Sultan hava üssünü ele geçirdi
Suriye ordusu Merc es-Sultan hava üssünü ele geçirdi
Suriye ordusunun Doğu Guta'daki Merc es-Sultan hava üssünü kontrol altına aldığı bildirildi.

RADİKAL - El Meyadin televizyonunu, Kuveyris hava üssünün ardından bugün de iki yıldır silahlı grupların işgali altında bulunan Merc es-Sultan hava üssünün Suriye ordusu tarafından kontrol altına alındığını duyurdu. İsrail’i izleyen radarların bulunduğu Merc es-Sultan hava üssünün 2012’de silahlı gruplar tarafından ele geçirilip tahrip edilmesinden sonra İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırılarında artış olmuştu.

El Meyadin Muhabiri Muhammed el-Hıdır, Suriye ordusunun birkaç hafta önce başlattığı operasyonlarla Merc es-Sultan hava üssü çevresinde adım adım ilerlediğini ve nihayet bugün üssün tamamını kontrol altına aldığını bildirdi. Haberde Merc es-Sultan hava üssünün 2012’den beri İslam Ordusu ile el Kaide’nin Suriye kolu olan Nusra Cephesi'ne bağlı Ömer Tugayları'nın işgali altında bulunduğu bildirildi.

Suriye ordusu El Hadır kasabasını ele geçirdi

Silahlı grupların Merc es-Sultan hava üssünde çok güçlü bir istihkam kurduğunun belirtildiği haberde bu üssün kontrol altına alınmasının Doğu Guta’nın diğer bölgelerinin silahlı grupların işgalinden temizlenmesi bakımından önem taşıdığı vurgulandı. (YDH)

Kuveyris çatışması görüntülendi

Esad'dan Kuveyris için tebrik telefonu

Halep Kuveyris'teki IŞİD kuşatması kırıldı