Suriye ordusu Yermuk'ta operasyona başladı

Suriye ordusu Yermuk'ta operasyona başladı
Suriye ordusu Yermuk'ta operasyona başladı
Suriye ordusunun, ülkenin başkenti Şam'ın kuzeyinde yer alan Yermuk Kampı'nda terör örgütü IŞİD'e karşı operasyon başlattığı bildirildi. Filistin Kurtuluş Örgütü'nün de ordunun operasyonuna destek verdiği açıklandı.

RADİKAL - Suriye Ulusal Uzlaşma Bakanı Ali Haydar, Yermuk kampının terörist örgütlerin işgalinden kurtarılması için operasyonların başladığını açıkladı.

Suriye’de yayımlanan el-Vatan gazetesinin haberine göre Ulusal Uzlaşma Bakanı Ali Haydar, Suriye ordusu ve orduya destek veren güçlerin Yermuk kampı içerisindeki teröristlere operasyonlar yaptığını söyledi. Filistinli kaynaklar da Suriye ordusu ve Filistinli askeri güçlerin kamp içerisindeki teröristlere karşı birlikte hareket ettiğini açıkladı.

Yermuk'ta beş bin aile tehlikede

'ÖNCELİĞİMİZ TERÖRİSTLERİ KAMPTAN ÇIKARMAK'

Bakan Ali Haydar, Filistin Kurtuluş Örgütü Merkez Komite Üyesi Ahmed Mecdelani ile yaptığı ortak basın toplantısında “Şu anki önceliğimiz teröristlerin kamptan çıkarılmasını sağlamak, bunun için de askeri seçeneklere başvurulması gerekiyor” dedi. Ulusal Uzlaşma Bakanı Ali Haydar, silahlı grupların Yermuk kampından çıkması için daha önce yapılan müzakereleri hatırlatarak “Bir süre önce uzlaşmadan söz ediyordu ama müzakereleri bozan taraf şu an gerçekleştirilmekte olan askeri müdahalenin sorumlusudur” ifadesini kullandı. 

IŞİD, Yermuk kampının yüzde 90'ını ele geçirdi

FKÖ Yetkilisi Ahmed Mecdelani de artık Yermuk kampı için siyasi çözümden söz edebilmenin imkansız olduğunu söyledi. 

Yermuk'ta IŞİD püskürtüldü

IŞİD önceki hafta Yermuk kampına girmiş ve Eknaf Beytu’l Makdis örgütü, IŞİD militanlarının kampa sokulmasından Nusra Cephesi’ni sorumlu tutmuştu. (YDH)

IŞİD'den Nusra'ya çifte intihar saldırısı

IŞİD Yermuk kampının büyük bölümünü ele geçirdi


  ETİKETLER:

  Filistin

  ,

  Suriye

  ,

  Vatan

  ,

  Aile

  ,

  Taraf

  ,

  bakan

  ,

  siyasi

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD

  ,

  İntihar