Suriye savaş uçağı Rasulayn'ı bombaladı

Suriye savaş uçağı Rasulayn'ı bombaladı
Suriye savaş uçağı Rasulayn'ı bombaladı
Ceylanpınar'ın hemen karşısında bulunan Suriye'nin Rasulayn ilçesi, Suriye ordusuna ait bir savaş uçağı tarafından bombalandı. Bombardıman Ceylanpınar'da da tedirginliğe yol açtı.

CEYLANPINAR – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Suriye 'nin Rasulayn ilçesi, Suriye ordusuna ait bir savaş uçağı tarafından bombalandı. Ceylanpınar'da da tedirginliğe yol açan hava saldırısında ölen ve yaralanan olmadığı bildirildi.

Geçen yıl Kasım ayında önce Suriye ordu birlikleri, ardından da Kürt silahlı grupları YPG ile Özgür Suriye Ordusu ve El Kaide’ye yakın Nusra Cephesi militanları arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ilçede onlarca kişi hayatını kaybetmişti.

Rasulayn, bu sabah da saat 06.30 sıralarında Suriye Ordusu'na ait bir jet tarafından 15 dakika arayla 2 kez bombalandı. Türkiye sınırına 2 kilometre uzağında meydana gelen saldırılarda, bombaların biri boş araziye düşerken, diğeri ise kimsenin bulunmadığı eve isabet etti. Ölen ve yaralanan olmadığı bildirilen saldırı sonrası sınır hattında güvenlik önlemleri artırıldı.

DHA