Suriye, Tunus'taki sahil katliamını kınadı

Suriye, Tunus'taki sahil katliamını kınadı
Suriye, Tunus'taki sahil katliamını kınadı
Suriye, Tunus'ta bir IŞİD militanının 39 kişiyi öldürdüğü sahil katliamını kınadı.

RADİKAL – Suriye, Tunus’un Suse kentinde bulunan bir sahilde meydana gelen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada, “Suriye, kardeş ülke Tunus’u hedef alan saldırıyı güçlü bir şekilde kınıyor” denildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre, yetkililer, uluslararası topluma, “terörizm belasını yok etmek için ciddi bir duruş sergileme” çağrısında bulundu. Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “kardeş Tunus halkının” ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarının paylaşıldığı mesajı verildi.

İran küresel terör saldırılarını kınadı

ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI

Dün Tunus, Kuveyt ve Fransa’yı hedef alan terör saldırılarının, “kimsenin, sınır veya din tanımayan terörizm tehlikesinden izole olamayacağını bir kez daha gösterdiği” vurgulanırken, “Uluslararası toplum, terörizme destek veren ülkeleri, özellikle de Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye ’yi, uluslararası barış, istikrar ve güvenliğe tehdit oluşturan yıkıcı politikalarını terk etmeye ve terörle mücadeleyle ilgili kararlara uymaya zorlamalı” denildi.

Üç kıtada terör saldırıları

'İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ' MESAJI

Açıklamanın sonunda ise “cesur bir şekilde tekfiri terörizme direnen” Suriye’nin, dünyayı terörizm tehlikesinden korumak için “tüm samimi çabalarla işbirliği yapmaya hazır olduğu” belirtildi.

Turistler Tunus'tan kaçıyor

Tunus’un Suse kentinde bulunan sahil kenarındaki Imperial Marhaba Oteli’nin sahilinde yapılan ve 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı IŞİD’in üstlenmişti. Sahile turist kılığında gelerek dehşet saçan IŞİD militanının adının Ebu Yahya el-Kayravni olduğu açıklanmıştı.

Tunus'ta iki otele saldırı