scorecardresearch.com

Suriye patlamayla ilgili Türkiye'yi suçladı

Suriye patlamayla ilgili Türkiye'yi suçladı
18/07/2012 00:00
Suriye Enformasyon Bakanı Şam'da bugün gerçekleşen saldırının 'Katar, Suudi Arabistan, Türkiye ve İsrail istihbaratının' ortak operasyonu olduğunu iddia etti.

İSTANBUL - Suriye Enformasyon Bakanı Umran ez-Zuabi Şam'da meydana gelen intihar saldırısının dış istihbarat örgütlerinin işi olduğunu iddia etti.

Umran ez-Zuabi patlamalarla ilgili olarak “Katar, Suudi Arabistan, Türkiye ve İsrail istihbaratının düzenlediği bu saldırı cevapsız kalmayacaktır” şeklinde konuştu.

Suriye devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, 4 milyon askeri bir araya getirecek güce sahip olduklarını ifade eden Zuabi, Şam'daki 4. Tümen karargahında herhangi bir patlamanın söz konusu olmadığını belirtti. (aa)

http://www.radikal.com.tr/109455710945575

YORUMLAR
(5 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

Amanoslara dikkat - turq_82

Esad ihaleyi PKK'ya verecek gibi duruyor, kabak bizim başımıza patlayabilir. Gönüllülük/zorunluluk esasına göre askerlik yapılan bir ülkede, şehitlerin bu kadar pervasız bir şekilde, bir dış politika kumarında masaya sürülmesi akıl alır gibi değil. AKP'nin samimiyetsiz, tutarsız iç ve dış politikaları yüzünden daha kaç şehit vereceğiz? Bu ülke şehidine ne zaman sahip çıkmaya başlayacak?

Kristal evde oturanlar saga sola tas atmazlar. - kalander47

Ulkemize karsi yapilan tehdidi ciddiye aliyorum ve buyuk sehirlerimizde olacak siyasi suikast veya bombalama gibi PKK goruntusu verilecek olaylarin arkasinda Suriye istihbarati oldugunu simdiden tahmin etmek icin kahin olmak gerekmiyor.

Bozulan itifak - Ari Zerdüst

Türkiye,ABD nin ortadoguda baslatigi sahte islami iktidarlar yaratma projesinin bas aktörü.Bunu bilmiyen arap ülkesi yok.Suriyedeki muhaliflere en büyük destek türkiye üzerinden gitigi de biliniyor.Dolaysiyla türkiye AKP eliyle tehlikleli bir döneme sokulmus durumda.Bu vb tehditlerin olabilecegini tahmin etmek zor degil.

... - Kharon

ABD istihbaratını katmamışlar oda vardır kesin:) ne kadar ülke varsa saymış. Her neyse, Pkk'ya ihale verdi yine toplum olarak dikkatli olalım.

Olmayacak bir... - alamut1

...şey değil. Daha düne kadar samimiyetle Beşar'ın boynuna sarılan Tayyip ABD çekince iplerini şimdi eline geçse boğmak için Beşar'ın boğazına sarılacak. Üstelik nasıl düştüğünü hala açıklayamadıkları düşen uçak bahanesiyle açık açık tehdit etmişlerdi Suriye'yi. Roboski gibi bir katliamın kanlı ellerini halkın üzerinde silerek temzilemeye çalışanlardan her tür dalavere, oyun beklenir...