Suriye'de 15 örgüt YPG'ye karşı birleşti

Suriye'de 15 örgüt YPG'ye karşı birleşti
Suriye'de 15 örgüt YPG'ye karşı birleşti
IŞİD'e karşı verdiği direnişle bilinen YPG'ye karşı Halep'te 15 örgüt ortak cephe oluşturdu.

RADİKAL - Kürt nüfusun yoğunlukta olduğu Halep’in Eşrefiye ve Şeyh Maksud bölgelerini kontrolünde bulunduran YPG’ye karşı 15 örgüt birleşti. Lebbyki Ya Uhta’ (Sana Geldim Kardeşim) adı altında birleşen ve aralarında El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi’nin de bulunduğu gruplar, YPG’nin söz konusu mahallelerde kontrolü kendilerine bırakmasını istiyor. Bu örgütler ayrıca bazı YPG üyelerinin kendilerine teslim edilmesini istiyor.

YPG’ye karşı birleşen grupların isimleri şöyle: Ahfadu Salatin, Ebu Amara Tugayları, Ahrar’uş Şam, Safva Tugayları, Birinci Fırka (Fevc’ul Evvel), Nusra Cephesi, Ahrar Suriye , Nureddin Zengi Hareketi, 16.Fırka, Fecr Hareketi, Şam Cephesi, Suriye Devrimcileri Tugayı, Feylak’uş Şam (Şam Şahinleri) ve Ceyş’ül İslam şeklinde duyuruldu.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  İslam

  ,

  ypg

  ,

  el kaide

  ,

  örgüt

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/134861613486162

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  neden paylaşamıyorum... - user1079553

  radikal sitesinden okuduğum bu haberi face book adresimde paylaşmak istedim ama her ne hikmetse bu haberi paylaşmak güvenilir değil üzerinden yazılar gönderiyor, sürekli kedi, aslan, köpek resimleri gösterip lardan hangileri kedi işaretleyin güvenilirliği geçin diyor...ilk defa böyle şeylerle karşılaşıyorum ve bilgi almak istiyorum, güvenilir olmadığınız buradan bile belli oluyor, isytiyorsunuz ki sadece sizin istediğiniz magazin haberlerini paylaşalım, toplum zaten asalak dahada asalak olsun...

  YANLI HABER.. - Düzgün Baba

  Haber öyle bir verilmiş ki sanki " demokrasi aşığı güçler şeytana karşı birleşmişler ". Satır arasından anlıyoruz ki EL KAIDE nin Suriye kolları , cinayet şebekeleri YPG ye karşı "birleşmişler ". Bu yaklaşımları iktidar sözcülerinden duymaya alıştık ,ama Radikal'e yakışmadı.