Suriye'de muhalefeti birliğe çağırdılar

Suriye'de muhalefeti birliğe çağırdılar
Suriye'de muhalefeti birliğe çağırdılar
Suriye'nin birçok kentinde "Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ve parçalanıp bölünmeyin" cuması ilan edilerek, farklı kentlerde muhalefeti birliğe çağıran protesto gösterileri düzenlendi.

İSTANBUL - Muhalifler “Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ve parçalanıp bölünmeyin” cuması ilan ettikleri bu günde, çeşitli kentlerde muhalefeti birliğe çağıran geniş katılımlı protestolar düzenledi.

Suriye Devrimi Genel Meclisi Sözcüsü Temmam Hazım, Halep'teki Askeri Meclis Komutanı Yarbay Abdulcebbar el-Akidi'nin de gösterilere katıldığını ve göstericilerin Suriye muhalefetine yaptığı “birlik” çağrısını desteklediğini kaydetti.

Suriye Devrimi Genel Konseyi Humus Sözcüsü Hadi Abdullah, muhalefetin birleşmesini isteyen çağrılarda geç kalındığını ifade etti.

Abdullah, birlik çağrısının, muhalefetin zayıf düştüğü ve Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Muaz el-Hatib'in, bütün tutukluların serbest bırakılması karşılığında Esed rejimi ile müzakerelerin mümkün olabileceği açıklamasının ardından geldiğini dile getirdi.

Sözcü Abdullah, bugün gerçekleşen gösterilerin içerideki ve dışarıdaki muhaliflerin birleşmesine katkı sağlamasını umut ettiğini belirtti.(aa)


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  İstanbul

  ,

  Bugün

  ,

  Sözcü

  ,

  İlan

  ,

  Birlik