Suriye'de Türkiye sınırına yakın Alevi köyünde katliam

Suriye'de Türkiye sınırına yakın Alevi köyünde katliam
Suriye'de Türkiye sınırına yakın Alevi köyünde katliam
Suriye ordusuyla bir süredir devam eden şiddetli çatışmaların ardından, Türkiye sınırına çok yakın mesafedeki Cisr eş-Şuğur kasabasını ele geçiren silahlı grupların, kasabanın yakınındaki bir Alevi köyünde katliam yaptığı belirtiliyor.

RADİKAL - 3 gün önce Hatay sınırındaki İdlib'e bağlı Cisr eş-Şuğur kasabasını ele geçiren El Kaide'nin Suriye kolu olan ‘Nusra Cephesi’ öncülüğündeki grupların, nüfusun çoğunluğunu Alevilerin oluşturduğu İştebrak adlı köyde çok sayıda sivili öldürdüğü belirtiliyor.

Lübnan’dan yayın yapan El Meyadin televizyonu, kendilerine 'Fetih Ordusu' adını veren cihatçı grupların köyde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 35 sivili öldürdüğünü bildirdi. Bölgeden gelen ve henüz teyit edilemeyen bilgilere göre ise bu sayı daha fazla olabilir. Al Monitor'da yer alan habere göre, katliamın ardından köyde yaşayanlar komşu köy ve kasabalara kaçtı. 

Cihatçılar Cisr eş Şuğur'u ele geçirdi

İştebrak köyü, Cisr eş-Şuğur'un 3 kilometre güneyinde bulunuyor.

Cihatçılar Karmid askeri üssünü ele geçirdi

İsrail, Suriye'de Hizbullah'a ait depoyu vurdu

Esad: El Nusra İdlib'i Türkiye'nin desteğiyle ele geçirdi


  http://www.radikal.com.tr/134532413453242

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  'ortadoğuda yaşamaya çalışmak' - mutluhan16

  kendini mücahid sanan bu din düşmanlarındaki bu zihniyet ,olduğu sürece ortadoğuda alevi süryanı yezidi olmak kadar kötü bi durum yok! çünkü adam aleviye şeytan bebeklerine küçük şeytan diyor.gelde yaşa bu barbarların içinde bakın rojava'ya kürtlere adamlar cezire kantonu başbakanını arap yaptılar serekaniye bölge başkanı çeçen,sorarım ey kendini mücahid diyen zihniyet sen şefkatinle ne verdin'de ne istiyorsun!!

  Aleviler - aviator

  Türkiye'deki Aleviler neden bu kadar korkak, neden kimse kardeşlerine sahip çıkmıyor, neden halen CHP ve AKP'ye oy verip daha çok acı çekilmesine sebep oluyorlar anlayabilmiş değilim. HDP, bölgeye barış getirecek, sahipsizin kimsesi olacak, ezilen Alevi, Kürt, Çerkez ve daha nicelerinin gururu olacak, gelin elinizi vicdanınıza koyun doğru bir karar verin.