Suriye'de yerel ateşkes bitti

Suriye'de yerel ateşkes bitti
Suriye'de yerel ateşkes bitti
Suriye'deki Esad karşıtı cihatçı örgütlerden Ahrar-uş Şam, Zabadani, Fua ve Kefraya'da varılan geçici ateşkesin sona erdiğini duyurdu.

RADİKAL – Suriye’de Devlet Başkanı Beşşar Esad karşıtı cihatçı örgütlerden Ahrar-uş Şam, Zabadani, Fua ve Kefraya’da 12 Ağustos’ta varılan ateşkesin bittiğini açıkladı. Suriye’nin Lübnan sınırına yakın Zabadani kasabası ile İdlib vilayetindeki Şii Fua ve Kefraya köylerinde İran ve Türkiye aracılığında 48 saatlik ateşkese varılmış ve dün süresi uzatılmıştı.

Reuters’ın haberine göre, Ahrar-uş Şam’ın sözcüsü Ahmet Kara Ali, müzakerelerin bitmesinin ardından askeri operasyonları artırmaya başladıklarını duyurdu. Ali, “Müzakerelerin bitmesinin sebebi, bizim 40 bin mahkumun serbest bırakılmasını istememiz ve İran’ın bunu kabul etmemesi” dedi. Hizbullah’tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Lazkiye'ye füze saldırısı

BİR ÇOCUK VE BABASI YAŞAMINI YİTİRDİ

Hizbullah ve Suriye ordusu, Zabadani’de haftalardır operasyon yürütüyor. Zabadani operasyonuna karşılık olarak militanlar ise Şii köyleri Fua ve Kefraya’ya ağır saldırı başlatmıştı. Köylere günde yüzlerce füze atan militanların bugünkü saldırısı sonucu bir çocuk ve babası yaşamını yitirmiş, 12 kişi de yaralanmıştı.

Nasrallah'tan Ankara'ya sert eleştiri

'Bağdadi ABD'li rehineye tecavüz etti'

Suriye'de yerel ateşkes uzatıldı