Suriye'den ilginç iddia: Muhaliflerde kimyasal silah yakaladık

Suriye'den ilginç iddia: Muhaliflerde kimyasal silah yakaladık
Suriye'den ilginç iddia: Muhaliflerde kimyasal silah yakaladık
Suriye devlet televizyonu, Esad güçlerinin isyancıların kullandığı bir tünelde kimyasal silah bulduğunu iddia etti.

Suriye devlet televizyonu, Beşar Esad'a bağlı ordu güçlerinin Şam'ın Cobar mahallesinde isyancıların kullandığı bir tünelde kimyasal silah bulduğunu bildirdi. Kanalın haberinde askerlerin bir kısmının boğulma tehlikesi geçirdiği de ifade edildi.

Hürriyet’in haberine göre Suriye devlet televizyonuna konuşan bir " haber kaynağı" askerlerin "teröristlerin tünellerine girdiğini ve kimyasalları gördüğünü" belirtti.

ABD Suriye'ye girmeye mi hazırlanıyor?


Haberde, "Bazı durumlarda askerler Cobar'a girerken boğulmaya başladı. Ambulanslar boğulmakta olan insanları kurtarmaya geldi" denildi.
Reuters'ın aktardığına göre kaynak askerlerin bu keşfi yaptıkları sırada isyancıların barındığına inanılan mahalleye baskın yapmak üzere olduklarını belirtti.

Öte yandan ABD'nin Akdeniz'deki savaş gemilerinin yeniden konumlandırıldığının ve Başkan Barack Obama'nın bugün içinde ulusal güvenlik ekibiyle bir araya gelerek nükleer silah iddialarını görüşeceğinin bildirilmesinin ardından İran'dan sert bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada ABD Suriye'ye askeri müdahale konusunda "uyarıldı".

Suriye'de kimyasal katliam