Suriye'den şok görüntüler

Suriye'den şok görüntüler
Suriye'den şok görüntüler
Türkiye'de yaşayan Suriye vatandaşları, oradaki akrabalarından elde ettiklerini iddia ettikleri dehşet görüntüleri facebook'ta paylaşıyor.

İZMİT - Kocaeli’nin Darıca İlçesi’nde oturan bir tanıdığını ziyarete gelen ve Türk pasaportu da bulunan İ.E. adlı Suriye vatandaşı, Suriye’den kendilerine gönderildiğini iddia ettiği vahşet görüntülerini kendi facebook sayfasında paylaştı.

Kendi sitesindeki video görüntüleri gösterirken "Böyle bir vahşet hangi dille anlatılır" diyen İ.E.’nin paylaştığı görüntüler arasında, Esad rejimini destekleyen askerlerin yakaladıkları muhaliflere yaptıkları işkenceler yer alıyor.

Görüntülerin birinde, muhalif olduğu öne sürülen bir kişi askerler tarafından yere yatırılarak başı bıçakla kesiliyor.

Ancak bu görüntülerin nerede ve ne zaman çekildiği konusunda bilgi bulunmuyor. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/107793210779325

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haberi tersten verdiniz yine!! - DemirA

  Arapça bilen ve videonun bir kısmını değil tamamını gören herkes bu vahşi videolarda katledilenlerin Esad taraftarı siviller ve güvenlik kuvvetleri olduğunu biliyor. Biz bu videoları aylar önce gördük, yanlışımız bu vahşi görüntüleri ana akım basına göndermemiş olmamız mı? propoganda yapmamış olmamız mı? Vahabi teröristler mezhep savaşı çıkartmak ve rejime desteği kesmek için yakaladıkları sivilleri ve askerleri tekbir getirerek kesiyorlar. Hatay'daki kampta kaldığı iddia edilen terörist Memnun al Himsi'nin tüm Alevi'leri katletmekle tehdit ettiği videoyu arayın izleyin! Hayat basınında yer aldı ama ana akım medyadan kimse yayınlamadı! Suriye polisinin işkence videosu diye paylaşılan videolara bakıyorum Mısır, Tunus polisi çıkıyor! bu kadar dezenformasyon yayan insanlara daha ne kadar inanacaksınız? Sayın Radikal: maalesef bilerek ya da bilmeyerek bir propoganda makinasına dönüştünüz. Dış haberler bölümünüze acilen düzgün arapça bilen (ama müslüman kardeşlerden olmayan) çalışanlara ihtiyacınız var..

  neden? - redensart

  askerlerin baş kesmeye neden ihtiyacı olsun? alır götürür, eğer güneydoğuda yapılan gibi infaz edecrlerse kışlada ederler. bu uydurma görüntüler eğer gerçekse wahabi "özgür suriye ordusu"nun baş kesmeleridir kesinlikle. insanların başını kesip asi nehrine "allahuekber" nidalarıyla attıklarının videoları da facebookda dolaşyor zaten.. böyle wahabi egemen sunni islamın "özgürlük mücadelesi" de ancak bu kadar olur zaten..

  çin ve rusya abd türkiye mısır iran nijerya uganda fransa almanya vs vs. sever bu görüntüleri - demlicay2011

  her ülke isyanları böyle bastırır. yalansa yalan deyin. insan değerlendirir gibi ülke değerlendirmeyin bana. bu suriyeyi haklı ve suçsuz kılmaz tabiki. ama gerçekler böyle ne yazıkki. you tube izleyenler küfürler eşliğinde çok iyi bilirler. tabi sadece isyelip of anam of diyenlerden bahsetmiyorum.

  ...... - rexmndi

  bu video aylar Öncesine ait bir video, ve muhalifler tarafından başı kesilen bi esad yanlısı veya polis idi sanırım ama başı kesilirken allahu ekber nidaları ve esad karşıtı sloganlarla kesiliyor. esad rejimi yanlısı değilim ama medya dezenformasyonuna yuh artık diyorum bu kadar da olmaz.

  KÜRTLER BU GÖRÜNTÜLERİ ÇOK GÖRDÜ - xebur

  Biz bu görüntüleri Türkiye de çok gördük çok seyrettik ama türk medyası o görüntüleri şok görüntü olarak vermedi. Evet kürtler bu görüntüleri çok gördü.