Suriyeli korsanlar Türkiye'yi 2 yıl önce hacklemiş

Suriyeli korsanlar Türkiye'yi 2 yıl önce hacklemiş
Suriyeli korsanlar Türkiye'yi 2 yıl önce hacklemiş
Türkiye'nin en stratejik kurumlarının emaillerini internette yayınlayan 'Suriye Elektronik Ordusu'nun sözcüsü, 'Türkiye, Suriye helikopterini düşürdükten sonra hedef haline geldi' ifadelerini kullandı.

RADİKAL - Türkiye 'nin en stratejik kurumlarının e-postalarını ele geçirip devletin mahrem bilgilerini internette yayınlayan ‘Suriye Elektronik Ordusu’ adlı grubun sözcüsü, söz konusu e-postaları aslında 2 yıl önce hacklediklerini ancak yayınlamak için beklediklerini öne sürerek, “Türkiye, Suriye helikopterini düşürdükten sonra hedef haline geldi” dedi.

Hürriyet'ten İpek Yezdani'nin haberine göre, e-mail üzerinden soruları yanıtlayan siber korsanların sözcüsü, yayımlanan e-postaların Türk hükümetinin Suriye’deki silahlı gruplarla koordinasyon halinde olduğunu ortaya koyduğunu iddia etti. Sözcü, “Tüm dünya Suriye’nin sınırlarına saygı duymadı, bunun karşılığında biz de dünyanın tüm sınırlarını hiçe sayacağız ve ülkemize zarar vermek isteyenleri nerede olurlarsa olsunlar hedef alacağız” dedi.

Türkiye'nin gizli yazışmaları Suriyeli hackerların elinde


'BİZ BAĞIMSIZ HAREKET EDİYORUZ'

Esad rejimi tarafından desteklendikleri öne sürülen grubun sözcüsü, Suriye lideriyle bağlantıları olduğu iddialarını da reddetti. Sözcü şunları söyledi: “Suriye Elektronik Ordusu’nun Suriye hükümetiyle ya da dünyada herhangi bir grupla ilgisi yok. Biz bağımsız hareket ediyoruz ve sosyal medyada çok geniş bir destekçi tabanımız var. SCS (Beşsar Esad’ın devlet başkanı olmadan önce başkanlığını yaptığı ‘Suriye Bilgisayar Topluluğu’) dışarıdan tehdit aldıktan sonra bize ev sahipliği yapmaktan korktu. Şu anda yabancı serverlar üzerinden çalışıyoruz.” Suudi Arabistan, Katar ve Arap Birliği’ndeki stratejik kurumların e-postalarını da hackleyen grubun sözcüsü, bu ülkelerin Suriye’deki iç savaşa müdahil olduğunu iddia etti.

Anonymous IŞİD hesaplarını hackledi

Esad'cı hackerlar muhalifleri 'kadın olarak' avlıyor!