Suriyeli Selefiler SMDK'yı tanımadı

Suriyeli Selefiler SMDK'yı tanımadı
Suriyeli Selefiler SMDK'yı tanımadı
Suriye'deki silahlı Selefi muhalifler, yeni kurulan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nu tanımadıklarını duyurdu.

Suriye ’de Beşşar Esad yönetimine karşı savaşan Selefi El Nusra Cephesi ve Liva el Tevhid örgütleri, muhaliflerin yeni çatı örgütü Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’nu (SMDK) tanımadıklarınıı açıkladı. İki örgütün, dün İnternete yükledikleri videoda “Halep kenti ve bölgesinde savaşan birlikler olarak bizler, Ulusal Koalisyon’un komplosunu oybirliğiyle reddediyor ve bir İslam Devleti kurma konusunda fikir birliğine sahip olduğumuzu ilan ediyoruz” denildi.
Öte yandan silahlı muhaliflerin önceki gün Halep’in kuzeyindeki Türkiye sınırına yakın bölgede büyük bir askeri üssü ele geçirdiği belirtildi. Suriye İnsan Hakalrı Gözlemevi, muhaliflerin günlerdir kuşatma altında tutttukları Orum el Sugra bölgesindeki 46. Üs’le beraber içindeki 15 tankı de ele geçirdiğini ve 25 kadar askeri esir aldığını duyurdu.

200 BİN ÇOCUK TEHLİKEDE
Uluslararası çocuklara yardım kuruluşu Save the Children, yaklaşan kışın Suriyeli 200 bin çocuk mültecinin sağlığını tehdit ettiğini söyledi. ciddi tehlikede olduğunu söyledi. Örgüt, mültecilerin çoğunun gerekli barınaktan ve giyecekten yoksun olduğu, bu nedenle sert kış koşullarından sağ çıkmayabilecekleri uyarısında bulundu. {HALEP/REUTERS-BBC}