Suriyeli yaşlı kadın IŞİD'e kafa tuttu

Suriyeli yaşlı kadın IŞİD'e kafa tuttu
Suriyeli yaşlı kadın IŞİD'e kafa tuttu
Suriye'de yaşayan yaşlı bir kadının terör örgütü IŞİD militanlarına karşı çıktığı görüntüler sosyal medyada büyük ses getirdi.

RADİKAL – Suriye ’de yaşayan yaşlı bir kadının IŞİD militanlarının arabasına yaklaşıp militanlara karşı çıktığı görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ülkenin tam olarak neresinde çekildiği bilinmeyen görüntülerde, yaşlı kadın militanlara “şeytan” olduklarını söylüyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre, militanların vahşi cinayetlerine tepki gösteren kadın, Kuran’dan ayetler sıralıyor. Arabadaki iki militan büyük şaşkınlığa uğrarken, yaşlı kadın şu sözleri sarf ediyor:

“Siz şeytanlar Allah’a sırtınızı döndünüz. Kimseyi katletmeyin ve kimse de sizi katletmesin. Tüm o öldürdüğünüz Kürtler hakkında ne diyeceksiniz? Bunların hepsi haram! Yemin ederim ki yaptığınız hiçbir şey Allah yolunda değil. Hiçbiriniz bir şey kazanamayacaksınız, yalnızca birbirinizi eşekler gibi öldüreceksiniz. Bunların hiçbiri iyi değil, bizi geri götürüyorsunuz. Torun, Allah’ın yoluna geri dön. Sizin devletiniz lanetli. ”

 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Kadın

  ,

  Mail

  ,

  sosyal

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/129356012935602

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devrimci Nine - user402387

  En az tankların önünde durmak kadar devrimci bir eylemdi. Nine'nin yaptıkları. Taktire şayan

  Vicdan sahibi Suriyeli yaşlı bir kadın.. - anatoliann

  Hepinizin dikkatini çeken bir şey var videoda, yaşlı teyze konuşurken bir ara o lanet olası heriflerden biri kahkahalara boğuluyor, - bildiğim ya da alabildiğim psikoloji eğitimiyle - o tarz bir davranışın / gülmenin olabilmesi tamamen mutluluk hormonunun (endorfin) deyim yerindeyse tavan yapması ile ilgili. Adamların psikopatlık dereceleri o kadar ilerlemiş ki öldürme kelimesini duymaları onları mutluluğa boğuyor. İşid, çoğunluğu Suriye'de olan - son dönemde de Irak'ın güneyinde- birçok Kürt beldesine, köyüne saldırdı ve onları katletti. Ve bu olaylar, bölgede yüzlerce yıldır birlikte yaşayan halkların tabi ki tepkisine neden oldu! Arap ve Kürt halkları düşman değildir; er ya da geç yine bir yerlerde yaşamaya mecburlar. Yaşlı teyzenin hiç çekinmeden cesurca dediği gibi " Siz Allah yolundan saptınız" ve O sizleri ilhak edecek güce ve kudrete sahiptir.