Suudi adam Hintli çalışanının elini kesti

Suudi adam Hintli çalışanının elini kesti
Suudi adam Hintli çalışanının elini kesti
Suudi Arabistan'da bir adamın, işkenceden kaçmaya çalışmasının ardından Hintli çalışanının elini kestiği bildirildi. Hindistan olayın ardından Riyad'a tepki gösterdi.

RADİKAL - Suudi Arabistan'da bir adamın, evde işkence gördüğünü ve tacize uğradığını yetkililere bildirmesinin ardından Hintli çalışanının elini kestiği açıklandı. Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinden Kasthury (Kasturi) Munirathnam adlı çalışanın tedavisi sürüyor. Hindistan elçiliğinin hastaneye kaldırılan kadına yardımcı olduğu belirtildi.

Russia Today'in haberine göre, çalışanın kız kardeşi Vijayakumari, ismi açıklanmayan adamın kardeşine para ve yemek vermediğini söyledi. Munirathnam’ın olayı yetkililere bildirmesinin ardından Suudi adamın ‘çok sinirlendiği’ ifade edildi. Munirathnam’ın kaçmaya çalışması üzerine ise Suudi adamın çalışanın elini kestiği belirtildi.

Tacizci eşini suçüstü yakaladı ama hapis tehdidiyle karşı karşıya

Olayın ortaya çıkmasının ardından Hintli yetkililer Riyad’a sert tepki gösterdi. Hindistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada olay ‘kabul edilemez’ olarak nitelendirildi.

Suudi Arabistan'dan Yemen'de bir kez daha düğün katliamı

Associated Press: Hacdaki izdihamda bin 100'ün üzerinde hacı hayatını kaybetti