Suudi Arabistan cellat arıyor

Suudi Arabistan cellat arıyor
Suudi Arabistan cellat arıyor
Suudi Arabistan'da sekiz cellat için iş ilanı verildi. Bu yılın ilk dört buçuk ayında 85 mahkumu kafasını kesmek suretiyle idam eden Suudi Arabistan'da infazların yoğunluğu nedeniyle kafa kesecek cellat sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

RADİKAL- Suudi Arabistan'da sekiz cellat için iş ilanı verildi. Bu yılın ilk dört buçuk ayında 85 mahkumu kafasını kesmek suretiyle idam eden Suudi Arabistan'da infazların yoğunluğu nedeniyle kafa kesecek cellat sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

RIA Novosti'nin haberine göre, hükümet infazlarda istihdam edilmek üzere 8 adet 'din görevlisi' alınacağını duyurdu. Suudi Arabistan'da suçun türüne göre kafa ya da el kesen infazcılar 'din görevlisi' kategorisinde istihdam ediliyor.

İnsan Hakları Örgütü rakamlarına göre Suudi Arabistan'da geçen Pazar günü gerçekleştirilen infazla birlikte son dört buçuk ayda 85 kişinin kafası kesilerek idam edildi.

Ülkede geçen yıl gerçekleştirilen benzer infazların sayısı ise 88 olmuştu. DHA


  ETİKETLER:

  Hükümet

  ,

  Pazar

  ,

  http://www.radikal.com.tr/136098413609841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  IŞİD'E HAKSIZLIK YAPMAYALIM - m.rozbilen

  Kafa kesmenin nereden kaynaklandığını anladık mı şimdi? Anlaşılan IŞİD de babasından öğrenmiş. İcazet'i ise babasının ortağından tabi. Bir din ancak bu kadar aşağılanıp itibarsızlaştırılır. Yoksa islam'ın özünde mi var? Kınayan olmadığına göre...