Suudi Arabistan: Kara operasyonu için planlama yapılmadı

Suudi Arabistan: Kara operasyonu için planlama yapılmadı
Suudi Arabistan: Kara operasyonu için planlama yapılmadı
Koalisyon güçleri sözcüsü Tuğgeneral Ahmet Asiri, Yemen'deki Husilere karşı kara harekatına dair bir planlarının olmadığını belirtirken, gerekmesi durumunda Suudi Kara Kuvvetleri'nin ve dost ülke güçlerinin hazır olduğunu söyledi.

RADİKAL - Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad Askeri Hava Üssü'nde, Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'deki Husi hedeflerine yapılan müdahaleden sonra koalisyon güçleri adına ilk açıklamayı Tuğgeneral Ahmet Asiri yaptı.

Ahmet Asiri, harekatın ilk 15 dakikasında hedeflenen bölgelerin vurulduğunu ve Husilerin kontrolü altında olan bazı uçakları, tankları, uçaksavar ve sam füze sistemlerini imha ettiklerini söyledi.

Rusya'dan Yemen açıklaması: Kaygılıyız

HUSİLERE YARDIMA İZİN YOK

Operasyonların devam ettiğini dile getiren sözcü Asiri, "İhtiyaç olduğu sürece operasyonlar devam edecek. Ta ki hedefe ulaşana kadar." şeklinde konuştu. "Hava operasyonu hedefleri açıktı" diyen Tuğgeneral, operasyona destek veren ülkelerin Suudi Silahlı Kuvvetleri ile birlikte hareket ettiğini, operasyonlar tamamlana kadar Husilere herhangi bir yardımın ulaştırılmasına izin vermeyeceklerini belirtti. 

Irak'tan Yemen saldırısına destek yok

Dün gece düzenlenen operasyonlara katılan uçakların büyük bir çoğunluğunun Suudi Kraliyet uçaklarına ait olduğunu dile getiren koalisyon güçleri sözcüsü, Yemen'e istikrar ve güvenliğin tekrar dönmesini hedefleyen Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri arasında bir bütünlük olduğunu söyledi. (CİHAN)

İran'dan Türkiye'ye yanıt

Yemen'de saldırılar sürüyor: 39 ölü

Husi lideri: Zafere kadar savaşacağız

Yemen için Arap ordusu


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  İran

  ,

  Rusya

  ,

  Türkiye

  ,

  Füze

  ,

  Sözcü

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  koalisyon