Suudi Arabistan, uluslararası kınamaları kınadı!

Suudi Arabistan, uluslararası kınamaları kınadı!
Suudi Arabistan, uluslararası kınamaları kınadı!
Suudi yetkililer, blog yazarı Raif Bedevi'ye verilen 1000 kırbaç ve 10 yıl hapis cezasını kınayan örgüt ve ülkeleri kınadı.

RADİKAL –İslam ’a hakaret” iddiasıyla 10 yıl hapis ve 1000 kırbaç cezasına çarptırılan blog yazarı Raif Bedevi’nin cezasını kınayan ülkeler ve uluslararası örgütlere Suudi Arabistan’dan kınama geldi. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, uluslararası kınamaların “ülkenin iç işlerine müdahale” olduğunu savundu.

Daily Star’ın haberine göre, Dışişleri açıklamasında, “Suudi Arabistan hukuku bağımsızdır ve krallık, herhangi bir tarafın içişleri ve hukukuna karışmasına müsaade etmeyecektir” denildi.

Suudi Arabistan'a çağrı yaptılar: Bedevi'nin cezasını biz çekelim

Bedevi'ye verilen kırbaç cezasının ilk 50 tanesi Ocak ayında infaz edilmiş ancak sonrakiler ertelenmişti. Mart ayında da Suudi yetkililer uluslararası eleştirilere karşı " sürpriz ve düşkırıklığı duygularını" ifade etmişti. Dışişleri Bakanlığı daha önce de iç işlerine müdahaleyi reddettiğini söyleyen bir bildiri yayınlamıştı.

Raif Bedevi'nin cezası onaylandı

Suudi blog yazarı Bedevi'den ilk mektup:  Böyle kırbaçlandım!

Kırbaç yaraları iyileşmedi, Bedevi'nin cezası ertelendi


  http://www.radikal.com.tr/137793513779353

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bütün baskıcı yönetimler bu iddiayı ileri sürer. - brandywine06

  Bugün öyle bir dünya yok. İnsan haklarını bu kadar göz göre göre ihlal eden, ceza yasasında insanlık onuruna aykırı bu tür cezalar içeren bir rejim elbette kınanacak. Keşke daha fazlası elimizden gelse. Burada acı olan, hem çok zengin bir ülke, parayı resmen vatandaşlarına dağıtıyor, hem de bu vatandaşlara nefes aldırmıyor ve bunu da parayla saklamaya çalışıyor. Başka yerlerde de ağır insan hakları ihlalleri var ama hiçbiri yasaya dayanarak, yasalarımız böyle diyerek yapmıyor. Fark burada.

  Kırbaç - user386212

  Suriye'ye silah ve militan gönderirken Suriye'nin iç işi biz karışmayalım niye demiyorsunuz. Hepiniz kemirgensiniz. arabistan halkını din ile uyutarak veya baskı altına alarak ülkenin yeraltı zenginliklerini kendi ailenize aktarıyorsunuz. Uyanın Arabistan halkı. Devirin krallığı ve diktatörlüğü

  DAYAĞI HAKETMİŞSİN.. - ARAGORA

  Kardeşim Raif!Sen kafayı mı yedin ? İslama hakaret edeceksen,ne işin var Arabistanda? ABD ye falan gidip orada yapsana bu yaptıklarını?Yasaları bilmiyor musun sizin oralarda..Kırbaç ve hapis cezasını alınca çok mu şaşırdın ?Kusura bakma ama sen gerçekten dayaklıksın...