Suudi Arabistan'da hastane yangını: 25 kişi öldü

Suudi Arabistan'da hastane yangını: 25 kişi öldü
Suudi Arabistan'da hastane yangını: 25 kişi öldü
Suudi Arabistan'daki bir hastanenin yoğun bakım ve yeni doğan servislerini etkileyen yangında 25 kişinin can verdiği belirtiliyor. Sivil savunma dairesi yangında 107 kişinin de yaralandığını duyurdu.

RADİKAL - Suudi Arabistan'ın güneybatısındaki Cizan şehrinde bulunan Cizan Genel Hastanesi'nde çıkan yangında 25 kişinin öldüğü, 107 kişinin de yaralandığı bildirildi. Ölen 25 kişinin içinde bir de çocuk yer alıyor. 

Cizan Sivil Savunma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, sabaha karşı çıkan ve hastanenin yoğun bakım ünitesi ile doğum bölümünü etkileyen yangının sebebi henüz belli değil.

İtfaiye ve sivil savunma ekiplerinin müdahalesinin ardından yangının kontrol altına alındığı bildirildi. Yangının nedeninin belirlenmesi için araştırma başlatıldı. Yerel basında çıkan bazı haberlere göre, yangının elektrik arızası sonucu çıktığı tahmin ediliyor.

Cizan Sivil Savunma Müdürü Tuğgeneral Saad el-Gamidiy, yangının hastanenin birinci katında çıktığını, birinci katta ise yoğun bakım, doğum ve yeni doğan bölümlerinin yer aldığını ifade etti. Suudi Tuğgeneral, yaralıların ve tüm hastaların diğer hastanelere taşındığını sözlerine ekledi. Binadaki soğutma çalışmaları sürüyor.