Suudi Arabistan'dan müftünün sözlerine yalanlama

Suudi Arabistan'dan müftünün sözlerine yalanlama
Suudi Arabistan'dan müftünün sözlerine yalanlama
Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz bin Abdullah'ın büyük tepki çeken 'Erkek şiddetli açlık durumunda eşini yiyebilir' fetvasını vermediği açıklandı.

RADİKAL - Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz bin Abdullah'ın 'Erkekler şiddetli açlık durumunda eşini ya da eşinin vücudunun bazı parçalarını yiyebilir' fetvasını verdiği iddiasına yalanlama geldi.

Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA'ya açıklamada bulunan müftü, yayılan bu yalan haberle, "Suudi Arabistan'dan ve Müslümanlardan öç alınmak istendiğini" söyledi. Müftü, bu yalanla kendisinin İslam dünyasındaki itibarını yok etmek isteyenlerin aslında İslam'a yönelik bir saldırı yaptığını vurguladı.

'Erkekler şiddetli açlık durumunda eşlerini yiyebilir'

Fetva sosyal medyada sansasyon yaratırken, Suudi Arabistan Müftüsü'nün resmi internet sitesinde söz konusu fikirler yer almamıştı. (DHA) 


  http://www.radikal.com.tr/133264013326404

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biraz aaştırın - user713079

  Bu adam zaten ölü. Nasıl fetva verecek ki haber kaynakları iran dan..

  HEY MAŞALLAH AMCAYA - akmerter

  Bu tip amcaların üstün gayretleriyle!!! İslam diye bir şey kalmadı. Maşallah maşallah ilim irfan bilim; hak hukuk ne kadar üstün meziyet varsa hepsi bir yerlerinde dökülüyor.

  islam ülkelerinde... - kaşınan adam

  İslam ülkelerindeki bu tür devlet adamları bu devirde hala bu tür abuk sabuk fetvalar verirlerse ,islam ülkeleri daha bir kaç yüz yıl batı ülkelerinin maşası olmaktan ileri gidemezler.Tabi bizde Suudi Arabistan hayranı ve onları dümen suyuna takılan yönetimler sayesinde bu durumdan en az onlar kadar etkileniriz..

  Şüuyu vukuundan beter derler.. - sblgngr

  Yani söylenmesi olmasından beter! Oturup bir düşüneceksin sana bu kadar barbar bir davranış nasıl yakıştırılıyor? Müslümanların işid gibi barbar örgütlere destek sağlayacaklarına, vahşi hayvanların aklına gelmeyecek bir barbarlıkla birbirlerini yiyeceklerine, ne yaparız da ; kadına, muhtaç durumdaki insana, çocuklara, hayvanlara, bilime, adalete, sağlığa, dünyanın gelişimine ve güzelleşmesine katkı sağlarız diye düşünmeleri gerekiyor. Aksi halde dünya inanır işte böyle bir şaiyaya.