Suudi Arabistan'dan vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL

Suudi Arabistan'dan vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL
Suudi Arabistan'dan vinç kazasında ölenlerin yakınlarına 800 bin TL
Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Kabe'de tavaf alanı genişletme çalışmalarında kullanılan vincin devrilmesi sonucu vefat edenlerin yakınlarına 1 milyon riyal (yaklaşık 800 bin TL), yaralılara ise 5 yüz bin riyal (yaklaşık 400 bin TL) verileceği belirtildi.

RADİKAL- Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Kabe'de gerçekleşen vinç kazası ile ilgili açıklama yaptı. Kral Selman bin Abdülaziz'in kesin talimatlarını barındıran açıklama şöyle: ?

Vinç kazasında şehit olanların yakınlarına 1 milyon riyal verilecek. Öte yandan kazadan sakat olarak kurtulan kişilere de 1 milyon riyal verilecek. Ayrıca hafif yaralı olarak kurtulan mağdurlar için 5 yüz bin riyal verilecektir. 

'Hazreti Ömer yaşasaydı Suudileri sopayla kovalardı'

'ŞİRKET YÖNETİCİLERİNİN YURTDIŞINA ÇIKIŞI YASAKLANDI'

Hasta yakınları ziyaretçi vizesi verilerek Suudi Arabistan'a gelebilir. Öte yandan şehit yakınlarından 2 kişi önümüzdeki Hac döneminde kraliyet davetlisi olarak misafir edilecek. Bundan sonra hiçbir şekilde Bin Ladin şirketi ihalelere alınmayacak. Ayrıca soruşturma bitene kadar şirket yöneticilerinin yurtdışına çıkışı yasaklanmıştır.

Vinç faciasında hayatını kaybeden Türklerin sayısı 17'ye yükseldi

Öte yandan açıklamada kazanın raporu da yayınlandı. Rapora göre acı kaza vincin yanlış konumlandırılması ve şiddetli rüzgardan kaynaklandı.

107 kişinin öldüğü Kabe projesini Bin Ladin ailesi yapıyordu

(CİHAN)