Syriza: Ankara'daki saldırıları protesto için herkesi Sintagma'ya çağrıyoruz

Syriza: Ankara'daki saldırıları protesto için herkesi Sintagma'ya çağrıyoruz
Syriza: Ankara'daki saldırıları protesto için herkesi Sintagma'ya çağrıyoruz

Syriza Partisi Merkez Komisyonu nun bugün düzenlediği toplantının açılışında Ankara da barış yürüyüşü öncesinde düzenlenen bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras liderliğindeki Syriza, Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıları protesto için Sintagma meydanında eylem çağrısı yaptı.

RADİKAL - Yunanistan'daki iktidar partisi Syriza, Ankara 'daki bombalı saldırıları protesto için herkesi bu akşam Meclis binasının önündeki Sintagma meydanına çağırdı.

Syriza Partisi Merkez Komisyonu’nun bugün düzenlediği toplantının açılışında Ankara’da barış yürüyüşü öncesinde düzenlenen bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu. Syriza Partisi Merkez Komisyonu saygı duruşu sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Erdoğan hükümeti Türkiye ve civarındaki bölgelerde demokrasiye ve barışa karşı düzenlenen devamlı saldırılar konusunda hesap vermelidir. Etrafımızda hüküm süren terör rejimine tek cevap, demokrasinin ve barışın galip gelmesi için mücadeleye devam etmektir. Herkesi bugün saat 18.00’de Sintagma Meydanı’nda düzenlenecek protesto gösterisine çağırıyoruz.” 

Diyanet İşleri Başkanı: 'Birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz'

ÇİPRAS'TAN TAZİYE MESAJI 

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, taziye mesajı yayınladı. Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Çipras, “ Türkiye ’deki kurbanların ailelerine derin taziyelerimi sunuyorum. Barış ve demokrasi için komşularımızla birlik içindeyiz” ifadesini kullandı.

Ankara katliamında HDP'nin milletvekili adayı da can verdi

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Ankara’da yaşanan terör saldırısın, “Bu sabah Ankara’da meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölmesine sebep olan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Masum kurbanların ailelerine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz” sözleriyle kınadı.

Çipras'tan Ankara için taziye mesajı

Aynı zamanda Yunanistan Komünist Partisi KKE ve ana muhalefet partisi Nea Dimokratia, yaptıkları açıklamalarla barışa karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınadı. (DHA/Radikal)

Medvedev'den Ankara mesajı: Bu terör olayının hiçbir açıklaması olamaz

Demirtaş: Taziye sahibi devlet değil halkımızdır