Tacik gazeteden hükümete ilginç öneri

Tacik gazeteden hükümete ilginç öneri
Tacik gazeteden hükümete ilginç öneri
Ülkedeki Digest-Press gazetesi, hükümete uyuşturucundan para kazanmayı önerdi

TAŞKENT - Tacikistan'da yayımlanan bir gazete , güvenlik güçlerinin ele geçirdiği uyuşturucuyu satarak, bütçeye katkı yapılmasını önerdi.

Ülkede haftalık olarak yayımlanan "Digest-Press" gazetesi, ülke hükümetine uyuşturucudan para kazanmayı teklif etti.

Gazetede "5 milyon 798 bin 400 Amerikan Doları fırına mı veya bütçeye mi" başlığıyla yayınlanan yazıda, Tacikistan hükümetine, ele geçirilen esrar maddelerinden gelir elde etme meselesini düşünmesi gerektiğini belirtti.

‘MİLYONLARCA DOLAR YOLDA YATMIYOR’

Gazetede "Tacikistan hükümeti belki, ülkede ele geçirilen esrar maddelerinden nasıl gelir elde edilebileceğini düşünmesi gerekiyor" ifadelerine yer verilirken, "milyonlarca dolar herkesin bildiği gibi yolda yatmıyor" diye ekledi.

Bazı ülkelerde esrar kullanıcılarının suçlu olarak takip edilmediği, bazı ülkelerde ise bunun yeni gündeme gelmeye başladığı ifade edilen yazıda "4832 kilo esrar... Bu çok etkileyici rakam. Maalesef bunlar, ülkeye gelir getireceğine yakıldığı özel fırınların borularını ısıtıyor" denildi.

Gazete, söz konusu uyuşturucu maddelerine müşteri olabilecek ülkeleri de saymayı unutmazken, her sene Hollanda'ya gelen 7 milyon turistin 1,5 milyonunun esrar maddelerin satılmasına izin verilen 700'e yakın kafeyi ziyaret ettiğini ileri sürdü.(aa)


  ETİKETLER:

  Hollanda

  ,

  haber

  ,

  Para

  ,

  ülke

  ,

  güvenlik