Tacizci eşini suçüstü yakaladı ama hapis tehdidiyle karşı karşıya

Tacizci eşini suçüstü yakaladı ama hapis tehdidiyle karşı karşıya
Tacizci eşini suçüstü yakaladı ama hapis tehdidiyle karşı karşıya
Suudi Arabistan'da bir kadın evin hizmetçisini taciz eden eşini suçüstü yakalamak için eve gizli kamera yerleştirdiği gerekçesiyle, 'bilişim suçu' işlediği iddia edilerek bir yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

RADİKAL - Suudi Arabistan’da bir kadın evin hizmetçisini taciz eden eşini suçüstü yakalamak için eve gizli kamera yerleştirdiği gerekçesiyle hapis cezası tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Emirates 7/24 gazetesinin haberine göre, adı belirtilmeyen Suudi kadın, eşinin hizmetçiyi taciz ettiğinden kuşkulanınca salona gizli kamera yerleştirdi.

Gizli kamera kayıtları kadının kuşkusunda haksız olmadığını kanıtladı. Kayıtlarda eşin temizlik yapan hizmetçinin yere eğilmesinden yararlanıp kadını sıkıştırdığı ve kadının direnmesine rağmen sarılmaya çalıştığı görülüyor. Öfkeli kadın, eşinden intikam almak için görüntüleri internet paylaşım sitelerinde yayınladı. Kadın görüntünün altına da, “Bu eş için asgari ceza onu rezil etmektir” diye yazdı. Ancak eşin avukatı, kadının bu hareketle “bilişim suçu” işlediğini iddia ederek mahkemeye başvurabileceklerini açıkladı.

Suudi Arabistan: Esad gitmeli ya da askeri operasyonla devrilmekle yüzleşir

Avukata göre kadın, Suudi Arabistan yasalarıyla şiddetle yasaklanan “kameralı cep telefonu veya benzer araçlarla gizli görüntü kaydedip kişilerin itibarını zedelemek” suçlamasıyla hakim karşısında çıktığı takdirde 1 yıl hapis cezası alabilecek. (DHA)

Suudi Arabistan'dan Yemen'de bir kez daha düğün katliamı