'Tahran'ın zengin çocuklarına' araba darbesi

'Tahran'ın zengin çocuklarına' araba darbesi
'Tahran'ın zengin çocuklarına' araba darbesi
Tahran polisinin bir hafta içinde 850 lüks araca trafik ihlalleri nedeniyle el koyduğu bildirildi.

RADİKAL - Tahran polisi, bir hafta içinde 850 lüks araca trafik ihlalleri nedeniyle el koydu. Tahran Trafik Polis Müdürü Teymur Hüseyni basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Geçen hafta süresince trafik ekipleri, ihlaller nedeniyle 850 lüks araca el koydu. Bu kişiler tehlikeli ve aşırı hızlı şekilde araç kullanarak diğer sürücü ve yayalar için sorun oluşturuyorlar" dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre, trafik ekiplerinin lüks araçlarıyla tehlikeli araç kullanan kişilere karşı yirmi dört saat boyunca denetime başladıklarını belirten Hüseyni, "Böylece tehlikeli sürücüler, olumsuz görüntü ve psikolojik rahatsızlık oluşturan kişilerle mücadele edilecek" ifadelerini kullandı. Bazı milletvekilleri ve halk, son yıllarda özellikle başkent Tahran ve bazı büyük şehirlerde lüks araçların artışına ve trafikte oluşturdukları tehlikelere tepki gösteriyordu.

Tahran'ın zengin çocuklarının Instagram hesabı kapatıldı

HAMANEY TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Rich Kids of Tehran (Tahran'ın Zengin Çocukları) adındaki hesap üzerinden sosyal medyada lüks araçlarla çekilen fotoğraflar ile gösterişli yaşam tarzları teşhir ediliyordu. Yaklaşık bir ay önce İranlı bir genç ve sevgilisi lüks aracıyla yaptığı kaza sonucu yaşamını yitirmişti. Kazada hayatını kaybeden gencin İranlı bir din adamının torunu olduğu basında yer alınca söz konusu tartışma yeniden alevlenmişti.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney de tartışmalar üzerine, "Bazı zengin çocukları sokaklarda pahalı arabalarıyla geziyor. Bu da toplumda psikolojik rahatsızlığa yol açıyor" demişti.

İran'ı karıştıran GS formalı torun: Sarı Porsche'deki yasak aşk!