Talabani'nin sağlık durumu hakkında son bilgi!

Talabani'nin sağlık durumu hakkında son bilgi!
Talabani'nin sağlık durumu hakkında son bilgi!
Beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldıralan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin öldüğüne dair iddialar yalanlandı
Haber: CENGİZ ÇANDAR / Arşivi

Kurdistan Yurtseverler Birliği Ankara temsilcisi Behruz Galali Radikal’e yaptığı açıklamada Talabani’nin öldüğüne ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Galali, Irak’a hareket ettiğini de açıkladı.

BASIN DANIŞMANI:BİLİNCİ YERİNDE, KONUŞABİLİYOR

Irak Cumhurbaşkanı Basın Danışmanı Barzan Şeyh Osman, Talabani'nin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı Talabani'nin sağlık durumu her dakika iyiye gidiyor, bilinci yerinde, konuşabiliyor” dedi.

Şeyh Osman AA muhabirine yaptığı açıklamada, Talabani'nin bilincinin açık olduğunu, konuştuğunu, herhangi bir beyin kanaması veya kalp krizi geçirmediğini ifade ederek, sağlık durumunun her dakika daha iyiye gittiğini söyledi.

Basın Danışmanı Şeyh Osman şöyle konuştu:

“Doktorlarından aldığım son bilgilere göre, sayın Cumhurbaşkanı Talabani'nin sağlık durumu Allah'a şükürler olsun her dakika iyiye gidiyor. Son günlerde çok yorucu bir gündemle çalışıyordu. Bu nedenle yorgun düştü. Aşırı yorgunluk nedeniyle Medine Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. 'Kalp krizi geçirdi ya da beyi kanaması geçirdi, öldü' şeklindeki haberler doğru değil. Şu anda bilinci açık ve konuşabiliyor. Hastanede doktorların gözetiminde tedavisi sürüyor.”

Bazı medya organlarında çıkan “Talabani'nin beyin ölümü gerçekleşti” şeklindeki haberlerin doğru olmadığını söyleyen Osman, Cumhurbaşkanlığı makamından açıklanmayan herhangi bir bilgiye itibar edilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

BEYİN ÖLÜMÜNÜN GERÇEKLEŞTİĞİ ÖNE SÜRÜLMÜŞTü

Talabani, son günlerde ülkede yaşanan siyasi kriz ve ülkenin diğer meseleleriyle ilgili Iraklı yetkililerle çok sayıda görüşmelerde bulunmuştu. Talabani, görüşmelerin sonuncusunu Başbakan Nuri Maliki'yle dün akşam yapmış ve görüşmede ülkenin içinde bulunduğu siyasi kriz ve krizden çıkmanın yollarını ele almıştı.Gece beyin kanaması geçirdiği iddia edilen Talabani hastaneye kaldırılmıştı. Bazı haber sitelerinde Talabani’nin beyin ölümlünün gerçekleştiği ileri sürülmüştü.


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Ankara

  ,

  haber

  ,

  Medya

  ,

  Akşam

  ,

  Gece

  ,

  İddia

  ,

  Kalp

  ,

  siyasi

  ,

  öldü

  ,

  kalp krizi

  ,

  beyin