Taliban Afgan kadını taşlayarak öldürdü

Taliban Afgan kadını taşlayarak öldürdü
Taliban Afgan kadını taşlayarak öldürdü
Taliban, Afganistan'da zorla evlendirilen bir kadını, bir başka erkekle kaçmasını gerekçe göstererek taşlayarak öldürdü. Olayın videosu ortaya çıktı.

RADİKAL - Afganistan’da zorla evlendirilen bir kadın, bir başka erkekle kaçması gerekçe gösterilerek taşlandı ve öldürüldü. 19-21 yaşlarındaki Rokhsahana adlı kadının Taliban militanları tarafından taşlandığı anın videosu ortaya çıktı.

AFP’nin haberine göre, iki dakikalık videoda Afgan kadının sürekli olarak Kelime-i Şehadet getirdiği duyuluyor. AFP’ye konuşan vali sözcüsü, “Evet, video taşlanarak öldürülen Rokhsahana ile bağlantılı” dedi.  

Malala Yusufzay'a 24 saat koruma

KABİL'E 'HAREKETE GEÇME' ÇAĞRISI

Bir hafta önce Ghalmeen’de meydana gelen olay hakkında açıklamalarda bulunan vali Seema Joyenda, Rokhsahana’nın taşlanmasını kınayarak başkent Kabil’e ‘bölgeyi temizlemek için harekete geçme’ çağrısında bulundu. Joyenda, “Bu bölgedeki ilk olay ama son olmayacak. Kadınların ülke genelinde sorunları var ama özellikle Ghor’da. Onun birlikte kaçtığı adam taşlanmadı” dedi.

Ghor polis şefi Mustafa Mohseni, olayın Taliban kontrolündeki bir bölgede gerçekleştiğini belirterek, böyle bir olayın “bu yıl” ilk kez olduğunu sözlerine ekledi.

Ferhunde'yi öldürenlerin idam cezaları iptal edildi

Ferunde linci için polislere hapis cezası çıktı

Linç edilen Afgan kadının tabutunu kadınlar taşıdı


  http://www.radikal.com.tr/146523814652381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gercege bir adim daha - birmum

  Yalan, hile baski, iskence dolu yillar insanlarimiza gercegi gostermege yetmedi ve katmerlisini arzulayan bir tercih yapti makarna karsiliginda, ISID VE TALIBAN zihniyetini tercih ettirildi. Bu kadar olum ve goz yasi anlasilan cogunlugun sevinci oldu.